“3DS ve Vita’nın Sunduğu Teklifler Çok Farklı”

Tarih Ağu 19 2012 - 11:03am - Skaty
898

SCE Avrupa CEO’su Jim RyanCVG‘e verdiği röportajda 3DS ve Vita ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Nintendo Her Zaman Rakibimiz Ancak…

Nintendo her zaman rakibimiz ancak şu an 3DS ve Vita’nın sunduğu teklifler birbirinden çok farklı.” diyor ve ekliyor; “Bence iki konsolun ortaya çıkardığı oyunlar ve sunduğu teklifler birbirinden çok farklı, her ikisinin de yan yana mutlu bir şekilde yaşayabileceği kadar bolca yer var.

 

Ryan, hızla büyüyen akıllı telefon pazarının el konsollarını da etkilediğini söylüyor. Bazı analistler 3DS ve Vita’nın önceki sürümlerinden daha fazla satamayacağını düşünüyor ancak mobil işletmelerin kar payı getirisi o kadar büyük ki yatırımcılar pastadan uzak kalmamak ellerinden geleni yapacaklardır. Google ve Apple’den gelen baskılar arasında elindekileri korumaya çalışan Nintendo ve Sony, el konsollarıyla birlikte farklı pazarları da hedef almak zorunda.

Son olarak Jim Ryan, tekrar Nintendo’nun her zaman kendilerine rakip olduğunu, gelecekte tekrar yollarının kesişebileceğini de eklemeyi ihmal etmemiş. Sony’nin küçük yapımlara ve bağımsız geliştiricilere neden bu kadar önem verdiğiniPlayStation Mobile‘e neden bu kadar yatırım yaptığını daha iyi anlıyoruz.

 

Sizce PS Vita ve 3DS gerçekten farklı kulvarlarda mı ? Yoksa bu sadece diğer rakiplere karşı bir ittifak çağrısı mı ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • http://www.facebook.com/yavuz.kcmn Yavuz Kocaman

    Piyasada yalnızca Sony Ve Nintendo var bana göre microsoft konsol firması sayılmaz çünkü daha bir el konsolu bile üretmediler zaten xbox 360 ın sistemindeki kullandığı dosyalar windowsdakinin benzeri yani konsola tamamiyle özel dosya sistemi bile yok microsoftum şöyle açıklayayım.
    Pc lerde programlar .exe uzantısıyla gelir xbox 360 da ise xex olarak Farkı anlamışsınızdır çok basit.

    Bence iki firmada microsofta gönderme yapıyor ve birbirlerini rakip gördüklerini başka rakip tanımadıklarını ima ediyorlar :D

    Kazumatr