AC3: Liberation PS Vita’ya Özel Olmaktan Çıkıyor

Tarih Eyl 10 2013 - 3:15pm - Egin
1680

Oyun dünyasının efsaneleşmiş serilerinden olan Assassin’s Creed’in PS Vita özel oyunun Assassin’s Creed 3: Liberation, Vita’ya özel olmaktan çıkıp farklı platformlara adım atmaya hazırlanıyor.

Pazar günü Ubisoft, duyurulmuş veya duyurulmamış oyunların isimlerinin bulunduğu bir görseli “yanlışlıkla” sızdırmıştı. Bu oyunların arasında Assassin’s Creed: Liberation HD de vardı, Ubisoft konu hakkında açıklamayı daha sonra yapacağını bildirmişti. Beklenen açıklama bugün geldi ve öğrendik ki, biz Vita’ya yeni bir AC oyunu beklerken, Vita’ya özel AC oyunu da bu niteliğini kaybedecek. Geçtiğimiz yıl çıkan ve Vita sahiplerinden olumlu tepkiler alan Assassin’s Creed III: Liberation; isminden 3’ü çıkarıp, HD ekleyip, düzenlenerek PC, PS3 ve Xbox 360 platformlarına gelecek.

Oyun baştan aşağı elden geçirilip, geliştirilecek. İsmine gelen HD takısından da anlayacağımız üzere, grafikleri de Vita’ya göre daha gelişmiş olacakmış ve özellikler ses ve müziklerde iyileştirmelere gidilecekmiş. Oyunun 2014’ün başlarında çıkması bekleniyor.

Vita’ya bir Assassin daha uğrar mı bilinmez ama Ubisoft bu markanın üzerine gitmeye devam ediyor.

Yazar Bilgileri

Video oyunlarına hayatının büyük kısmını adamış şahsiyet. Yazmaktan, okumaktan ve oynamaktan büyük zevk alır.

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da