Aksesuarlı PS Vita Paketleri Japonya İçin Duyuruldu

Tarih Eki 15 2012 - 5:53pm - Skaty
1728

Biliyorsunuz Sony’nin satışa sunduğu ilk PS Vita paketlerinde hiçbir aksesuar mevcut değil, hafıza kartından bahsetmiyorum herhangi bir kulaklık ya da silme bezi dahi bulunmuyor. Bu da bize ekstra masraflar doğurduğu için birçok kullanıcı Sony’yi cimrilikle itham etmişti.

Japonya için duyurulan iki yeni PS Vita paketiyle bu durum nihayet değişiyor. Starter Pack ve Bonus Pack ismindeki iki paket farklı içerik ve aksesuarlar barındıracak. Starter Kit, 4gb hafıza kartı ve Japonya’nın en çok satan oyunu EveryBody’s Golf ile birlikte 22 Kasım’da $381 dolardan satılmaya başlanacak. Daha fazla aksesuarın bulunduğu Bonus Pack ise oyunlarını PSN’den alan kullanıcılara yönelik 32gb hafıza kartı bulunuyor. Bu pakette hafıza kartına ek olarak ekran koruyucu film ve Vita standı da bulunuyor. Bonus Pack, 15 Kasım’da $445 dolardan satışa sunulacak. İki pakete de ek olarak şubat çıkışında birlikte verilmeyen 6 adet AR kartı da dahil edilmiş.

Aksesuarlı paketler Avrupa ve Amerika’da da satışa sunulacaktır ancak bunun ne zaman olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Yılbaşı tatil sezonunda birçok oyunlu PS Vita paketi satışa sunulacak, bu yüzden bunlara ek olarak aksesuarlı başka bir paketin de satışa sunulması düşük bir ihtimal, büyük olasılıkla aksesuarlı paketlerin Batılı ülkelere gelmesi 2013’ü bulacaktır. Fiyat konusuna değinecek olursak, Japonya fiyatları dolar bazında düşündüğümüzde her zaman olduğu gibi Batı ülkelerinde daha yüksek gözüküyor, aynı paketler Batı ülkelerinde satışa sunulursa fiyatının $100 civarında daha düşük olması beklenebilir.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da