“Amacımız El Konsollarındaki En İyi Görselleri Yaratmak”

Tarih Şub 12 2013 - 12:39am - Skaty
1448

killzone-mercenary

Killzone: Mercenary beklentileri büyütmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yayınlanan yeni tanıtım videosunu izlemişsinizdir, oyun PS Vita’da harika gözüküyor, grafikler Killzone 2 ve Killzone 3 ile benzerlik gösteriyor. Sanat Yönetmeni Thomas Jones da verdiği son röportajda bu izlenimlerimizi destekler nitelikte bilgiler verdi.

Thomas Jones, Mercenary için oluşturdukları gölgelendirmeler ve ışık oyunları gibi görselliği etkileyen en önemli faktörleri Killzone 3’de de kullandıkları oyun motoruna borçlu olduklarını söylüyor ve ekliyor.

Yeni içerik ve çevre tasarımlarının Killzone’un sert havasına uygun olması için çok efor sarf ettik. Yarattığımız her şey için objelerin gerçek hallerine baktık ve onları temel aldık. Fütüristik bir Dünya olmasına rağmen her şeyin yapısal bir mantık çerçevesinde olması çok önemli. İnanıyorum ki, detaylara bu kadar önem vermek olayların hayal ürünü hissi vermesini engelliyor ve daha sürükleyici, cesur ve inanılır bir Dünya yaratmayı sağlıyor.

 

Jones, Mercenary’nin Killzone 2 ve Killzone 3’ün yanında gururla durabilmesini ve en az onlar kadar beğenilmesini istiyor. Röportajda son olarak Mercenary’nin geliştirilmesi ve nihai amaçlarından söz ediyorer.

İstediğim her şey sonuna kadar yapabildiğimi söylemek gerçekçi olmaz ancak biliyorum ki bu da görsellik ve teknoloji limitlerini zorlamanın bir parçası. Her zaman daha fazlasını istemek önemli, patlamanın daha büyük olup olmadığı, parçacıkların daha gerçekçi saçılıp saçılamadığı ya da içeriğin daha fazla geliştirilemediği ? Sonucunda arkama yaslanıp baktığımda bu konularda çok iyi bir iş çıkardığımızı söyleyebilirim. Bu projedeki nihai amacımız, bir el konsolu için gelmiş geçmiş en iyi görünümlü FPS’i yapmak. Bu kendimiz için belirlediğimiz yüksek bir hedef, konumumuza baktığımda olmak istediğimize yaklaştığımızı görebiliyorum.

Killzone: Mercenary'i Satın Alacak mısınız ?

  • Evet, ilk gün, hemen. (46%, 49 Votes)
  • Evet, ama önce incelemeleri bekleyeceğim. (46%, 49 Votes)
  • Ön sipariş verdim bile. (4%, 4 Votes)
  • Hayır almayacağım çünkü FPS tarzım değil. (3%, 3 Votes)
  • Hayır almayacağım çünkü oyun beklentimi karşılamıyor. (1%, 2 Votes)

Total Voters: 107

Loading ... Loading ...
Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da