Angry Birds: Space PS Vita’ya da Gelecek mi ?

Tarih Mar 11 2012 - 1:46am - Skaty
1048

Akıllı telefonlarda gösterdiği başarının ardından her platformda boy gösteren, hatta sinema filmi hazırlıklar bile olan Angry Birds oyunu, konsollara ilk olarak PlayStation Minis cephesinden giriş yaptı ve en çok satan minis oyunları arasında kendine yer edinmeyi başardı.

Yapımcı şirken Rovio‘nun Pazarlama Şefi Peter Vesterbacka, serinin yeni oyunu Angry Birds: Space‘i “tüm ekranlarda” görmek istediklerini ancak kaynaklarının sınırlı olduğunu ve oyunun çıkışı için ilk olarak Android, iOS, Mac ve PC platformlarına odaklandıklarını belirtti. Çıkıştan kısa bir süre sonra da diğer platformlar için de hazırlık yapmak istediklerini ekledi.

Vesterbacka,  Joystiq ile yaptığı röportajda da tekrar konuya değinerek farklı bilgiler verdi.

Tüm ekranlardan diyerek aklımızdaki planı kastettim. Vita için neler olacağı “henüz” net değil.

Ürünlerimiz 3DS için yakın zamanda çıkacak. Vita ile ilgili henüz tam karar vermiş değiliz. Tabi ki oyunu Vita’da da görmek isteriz, ancak bu biraz da Vita’nın pazardaki başarısına bağlı. Ayrıca konsol üreticileriyle yaptığımız işlerde her zaman kararları biz veremiyoruz. Sony’nin de Angry Birds’i Vita’da istemesi gerekiyor. Aslında bu bizden çok onlara bağlı bir şey.

 

Angry Birds: Space ve eski serilerin 3DS’e geleceği kesinleşti. Eğer Sony de destek verirse oyun Vita’ya da çıkmaması için bir sebep yok. Angry Birds, her ne kadar hard core oyuncular tarafından basitlikle itham edilse de, bu popüler oyun Vita’nın 5″lik devasa ekranında birçok kesimin ilgisini çekecektir.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Kaganorun

    gelirse iyi olur

  • http://twitter.com/barkinovi barkin özel

    bencede gelse iyi olur