Assassin’s Creed: Liberation’da Önemli Bir Bug

Tarih Kas 5 2012 - 5:45pm - Skaty
1482

30 Ekim’de PS Vita’ya çıkışını gerçekleştiren Assassin’s Creed: Liberation, çıktığı günden beri oyun içi hatalarıyla konuşuluyor. Şimdiye kadarki sorunlar Vita’nın resetlenmesiyle çözülürken karşılaşılan son hata oyunun kayıt dosyasına zarar veriyor ve oyuncunun oyuna kaldığı yerden devam etmesini engelliyor.

Kullanıcıların bildirdiğine göre oyun yüklenme ekranında takılıp kalıyor ve Aveline bu yüklenme ekranından ileriye gidemiyor. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi karakterimiz sanki magic mushroom ile hayal dünyasına geçiş yapmış ve orada serbestçe dolaşıyor.

Ubisoft İngiltere forumlarından bir yetkili, sorunun geliştirici ekibe bildirildiğini ve çözüm için çalışmaların başladığını bildirdi. Yakında yayınlanacak bir güncelleme ile sorun giderilecektir ancak siz yine de sık sık kayıt yapın ve de Vita’nızın yedeğini almayı ihmal etmeyin.

Diğer yandan oyun halen PSN Türkiye’de satışa sunulmadı. Bu gibi durumlarda PSN Türkiye ekibinden bir açıklama dahi gelmemesi, Türk Vita kullanıcılarının kendilerini ihmal edilmiş hissetmesine yol açıyor. Uygun fiyatlarına rağmen US PSN’e geçmeyen kullanıcılar, bu gibi durumlarda sanıyorum sabırlarının son damlalarını yaşıyorlardır. Oyunu normalden pahalıya satın alırken üstüne birde olması gerektiğinden geç satın almak PSN Türkiye’yi daha çekilebilir kılmıyor maalesef.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • AyberkTuncel

  Retro cityde hala çıkmadı 

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Retro City Avrupa’nın genelinde yok, farklı bir sertifikaya takılmış o sebeple ne zaman çıkacağı belli değildi.

 • xbox360 s

  Çok önemli değil.

 • Hamon_59

  ANIMUS da takilip kalmis … daha dogru .. :)