Bu Yıl PS Vita’ya 100’den Fazla Oyun Çıkacak!

Tarih Mar 22 2013 - 7:58pm - Skaty
1840

ps vita resim

 

PS Vita’nın en çok eleştirilen yönlerinden bir tanesi de oyun sayısının azlığıydı. Her ne kadar Vita oyunları sayıca çok olsa da tür yelpazesi çok geniş olmadığı için oyuncular tarafından sıkça eleştiriliyor. Sony’nin bu yılki planları arasında PS Vita’ya 100’den fazla oyun çıkartmak var.

PlayStation Ürün Müdürü Don Mesa, IGN ile yaptığı röportajda PS Vita oyunları ve PS Vita kullanımı ile ilgili çeşitli istatistik bilgiler paylaştı.

Don Mesa, şimdiye kadar satılan Vita oyunlarının 4’te 1‘inin dijital olarak PSN’den satıldığını söylüyor ve ekliyor “Bu etkileyici bir rakam. Kullanıcılarımız PS Store’u cihazlarında benimsediler ve istedikleri oyunları indirip hemen oynamaya başlamayı çok kolay buluyorlar.” Ürün müdürü yaptıkları anketlerde kullanıcı memnuniyetinin %90 oranında çıktığını ve bunun keyif verici olduğunu vurguluyor. İstatistiklerin en dikkat çeken kısmı ise Vita kullanıcılarının cihazlarını haftada ortalama olarak 18.7 saat kullandıkları yönünde olan bölüm.

Don Mesa, 2013’de Vita’ya gelecek oyunlardan bazı örnekler verdi, bunlar Hotline Miami, Thomas Was Alone, Lone Survivor, Frozen Synapse gibi yapımlarsın yanında daha büyük yapımların yer alacağını da belirtti.

PS Vita'yı Günde Kaç Saat Kullanıyorsunuz ?

View Results

Loading ... Loading ...
Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • uzguncocuk@hotmail.com

  peki bu çıkacak oyunların isimlerini nerden öğrenebilirim?

 • uzguncocuk@hotmail.com

  skaty cevap verirmisin abi ya vitada çok oyun sıkıntısı var :((

 • uzguncocuk@hotmail.com

  skaty sence oyun için tablet mi daha iyi vitamı ona göre alcam da kararsız kaldım..

  • summer

   Tabletlerle bir el konsolunun kıyaslanması düşünülemez bile. İkisi de farklı amaçlar için yapılmış şeyler. Tabletlere çıkan oyunlar hazırlaması basit ve kısa sürerken PS Vita’nın (ya da 3DS) oyunları çok öenmli stüdyolar tarafından hazırlanmaktadır.

 • umut

  valla tablet demek film müzik internet demek yani pc multimedia elde taşınanı.
  oyun demek ps vita demek ……

 • ömer

  güzel bir rpg çıksada oynasak