Call of Duty Black Ops: Declassified Yeni Bilgiler ve Oynanış Videosu [GC 12]

Tarih Ağu 14 2012 - 10:11pm - Skaty
1958

Hatırlarsınız E3 fuarında PS Vita Call of Duty  için bir oynanış videosu ya da en azından bir ekran görüntüsünü dört gözle beklemiştik ancak sadece oyunun logosu ve tam ismini öğrenebilmiştik.

Sony, GamesCom 2012’de aynı şeyi bir kez daha gerçekleştirdi derken sunumun sonunda bize bir sürpriz yaptı ve oyuna ait ilk görüntüleri paylaştı.

Call of Duty Black Ops: Declassified Özel PS Vita Paketi

COD Black Ops: Declassified, aynı AC3: Liberation gibi özel bir paket halinde satışa sunulacak. Pakette PS Vita, oyunun kendisi ve COD özel tasarımlı Vita taşıma çantası bulunacak.

Multiplayer

Tanıtım videosunda paylaşılan detaylara baktığımızda oyunda tek kişilik görevlerle birlikte multiplayer modunun da olacağı kesinlik kazanıyor (doğal olarak). Multiplayer modu WIFI bağlantısı ile 4’e 4 şeklinde 8 kişilik olacak ve büyük ihtimalle 3G bağlantısını desteklemeyecek. 3G ile yapabileceğimiz bazı kısıtlı görevler olabilir detaylar zamanla paylaşılacaktır.

Hikaye ve Modlar

Oyunda tek kişilik görevler ve yeni haritalarla birlikte Black Ops 1 ve Black Ops 2 arası geçen bir hikayeyi konu alacak. Duyurulan oyun modları ise Team Deathmatch, Kill Confirmed ve Drop Zone. Geliştirici ekipten Dravinski daha fazla oyun modlarının da bulunacağını söylüyor.

Vita’ya Özel Kontroller ve Near

Oyun, çift analog kontrollerin yanı sıra elbette PS Vita’nın özel diğer kontrolleri de kullanacak. İkili saldırılar, bomba atma ve silah kullanımında dokunmatik paneller kullanılabilecek. Tüm bunların yanında Call of Duty ekipmanlarımızı Near üzerinden çevremizdeki Vita kullanıcıları ile paylaşabileceğiz. Ayrıca Dravinski, oyunun konsol sürümlerinde bulunan Create-a-Class, Perks, Prestige Levels gibi özelliklerin de Vita sürümüne dahil olacağını söylüyor.

Sonunda oyunun kim tarafından geliştirildiğini de öğrenmiş olduk. PS Vita Call of Duty’nin geliştiricisi aynı zamanda Resistance: Burning Skies’in geliştiricisi olan Nihilistic Software. Resistance: BS, genel olarak oyun sitelerinden düşük puanlar almıştı, Sony COD’un geliştiricisini açıklamamakla olası söylentilerin önüne geçmek istemiş olabilir.

Oyunun çıkış tarihi de kasım 2012 olarak duyuruldu.

Sizce bu oyun Vita satışlarına katkı sağlayıp Call of Duty fanlarını tatmin edecek mi ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Gökhan

  O merakla beklediğim oyun bu muydu ? Biz ps3 oyunlarındaki grafikleri Ps Vita da da görmek için aldık. Bu kadar parayı boşuna vermiş gibi hissediyorum. Hayal kırıklığına uğradım. Keşke ps 3 alsaydım.

 • Gökhan

  Bu oyunları adamlar Android platformunda yapıyor.

 • http://www.facebook.com/RockseThem Kaan Özgül

  Bu grafilerle gamescom a cikmaya utanmadilar mi

 • Mehmetali

  şakadır heralde yoksa sony bu kadar kötü grafiklere izin vermez

 • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

  Nihilistic Resistance BS’den ders almamış anlaşılan.

 • Oguzhan

  COD black ops’da sanıyorum grafikler konusunda sony baya bi küfür yemiştir çünkü hem adamların giydiği zırhlar saçma sapan hemde mesela bomba atması çok kötü patlama efekleri berbat adama 2 tane mermi sıksan ölür yani can kısmından da saçmalık olmuş bence yapay zekasıda sayıftır hem camdan atlarken camın kırılma efektide zayıf kısacası bu ne lan böyle 

 • Kazumatr

  Nihilistic oyun yapmaya aç ve daha henüz acemi bir firma ee vitada oyunda yok sonynin de işine geliyor mecburiyettende olsa yaptırıyor oyunları yoksa gem resistance hemde cod dan bi cacık olmaz hem bu grafiklerle hem oynanış hemde berbat ötesi seslendirmelerle.

 • Iso_00010

  bu oyundan güzel psp oyunu olur ama psvita aslaaaaaaaaa

 • UMBUT

  Herkese Merhaba ;

  COD Black Ops II için bir ön-sipariş Türkiye için gözükmüyor.Tabi bu PS3-XBOX-PS için geçerli. Satış fiyatı kesin olarak 49.69 USD olarak gözüküyor ve OCak 2013e kadar fiyatın sabit kalacağı bir internet sitesinde belirtiliyor. ( Walmart )

  ESRB sitesinde ise bu oyunla alakalı resmi bir puanlama yapılmamış durumda.Bana kalırsa 13 yaş üstü olarak belirlenecektir.

  Grafikler konusunda ise ben sizler kadar katı düşünmüyorum. Oyunun bölümleri doğal olarak PC-PS3 versiyonlarına göre daha kısa olacaktır ama grafikler konusunda o kadar kötü olacağını düşünmüyorum.Aslında bakarsanız ben internet ortamında oynanacak “DEath MAtch” veya “Team Game” tarzı multiplayer oyunları” One Person PLayer” tarzı oyunlara tercih ederim.