*Cross-Buy Sistemi Sadece Avrupa’da Geçerli Olacak

Tarih Ağu 18 2012 - 9:00pm - Skaty
1552
Güncelleme: 18 Nisan 2013

Yoshida, Cross-Buy uygulamasının Kuzey Amerika'da da olacağını twitter hesabından duyurdu. Famutsu'ya yaptığı önceki açıklamasında ''aslında Japonya için henüz karar vermedik'' demek istedim şeklinde düzeltmede bulundu.

Yoshida, PlayStation 3 için satın alınan bir oyunu hiç ücret ödemeden PS Vita’ya da yükleyebilmeyi sağlayan Cross-Buy hakkında yeni açıklamalarda bulundu. GamesCom 2012’den detaylandırılan Cross-Buy satış sistemi başlangıçta sadece Avrupa pazarında geçerli olacak.

Avrupa kullanıcılar ayrıca PlayStation Plus üyeliğini de %25 indirimli olarak satın alabilecek, Sony’nin Avrupa’ya olan özel ilgisi gözlerden kaçmıyor.

Yoshida, Avrupa pazarındaki stratejileri hakkında da bilgi verdi. “Şu an Vita’dan en çok beklenen şey geliştirilmiş oyun içerikleri. Geri bildirimlerden anlıyoruz ki kullanıcıların Vita’nın donanım özelliklerinden mutlu, ama daha fazla içerik ve işlevsellik bekliyorlar. Sony’nin kullanıcılara özel içerikli PS Vita paket teklifleri olacak, üstelik aynı fiyata daha fazla içerik barındıracak. “

Cross-Buy satış sistemi oyuncuları aynı oyuna iki kez ödeme yapmaktan kurtaracak mı ? Şimdilik bu sisteme dahil oyun sayısı çok az ancak zamanla artış olması bekleniyor, Sony oyun sayısını arttırmak için yayıncılarla görüşmelerini sürdürüyor.

Cross-Buy Programına Dahil Oyunlar 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da