Doctor Who: The Eternity Clock Unreal Engine 3 İlk Trailer

Tarih Şub 22 2012 - 5:25pm - Skaty
2346

Geçtiğimiz ay konsollara duyurulan Doctor Who: The Eternity Clock, PlayStation Vita’nın ilk Unreal Engine 3 oyunu olacak.

Oyunda, Doctor Who ve River Song karakterleri yaşanmış ve yaşanacak her olayı kaydeden ”Ölümsüzlük Saati”ni araştırıyor.

Yayınlanan ilk tanıtım videosunda bazı puzzle bulmacalar, co-op ve kötü karakter Silence’ı görülüyor.

Oyun mart ayında satışa sunulacak.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • UMBUT

    Ben 1998’den beri oynamış olduğum Unreal grafik motorundan bahsetmek istiyorum. Unreal Engine ilk olarak Unreal ‘da yapılmış olup daha sonra Ureal Return to Napali , Unreal Gold, Unreal Tournament, UNreal 2 Awakening , Unreal Tournament 3-4-2004-2007 gibi birçok oyunda teknolojisini katlayarak uygulandı. Grafik motorunun en önemli özelliği “poligon grafik” teknolojisini ilk üreten oyun olmasıydı. Poligon grafik türünün özelliği ise poligon diye tabir edilen her bir piksel üzerinde ayrı ayrı fizik kuralı,görüntü ve renk uygulama olanğıydı.

      Uygulamada en çok dikkat çeken özellik ise ışık oynlarıydı.Örneğin bir ışn silahından çıkan mermi yol aldıkça etrafını aydınlatıyor ve silahtan uzaklaştıkça ışık hüzmesi giderek küçülüyor. Bu da görsel olarak oyuna müthiş bir oynanabilirlik katıyor. ( videodaki ışık-gölge oyunlarına dikkat edelim )

      Unreal oyununun edit bölümünde kendi bölümümüzü de yapabiliyorduk. Ben de sistemimin yettiği ölçüde 1 bölüm yapabilmiştim ve birkaç günümü almıştı ama yine de editör kullanmak cidden çok zevkliydi. :)