Ezber Bozan Oyun: Thomas Was Alone

Tarih Mar 23 2013 - 3:17pm - UMBUT
1226

HER ŞEY KONTROLÜNDEN ÇIKAR … SIRA SENİN SIRANDIR… HAMLENİ YAP VE KAZAN…

Oyun yazarı ve üreticisi Mike Bithell imzalı bir oyun bizleri bekliyor. Thomas Was Alone  hikayesi ise  oyuna adını veren kahramanın KARE olması. Karemizin etrafındaki birçok parça ise sağa sola hareket ettikçe kendi mantıkları çerçevesinde dağılıyor, zıplıyor veya saçılıyor. Biz de bazı bulmacaları biraz da zekamızı kullanarak çözmeye çalışıyoruz.  Parçaları mümkün olduğu kadar beraber kullanarak bölümü bitirmeye uğraşıyoruz. Kimi zaman kare zıplarken, kimi zaman da yüzme özellikleri kullanılıyor.

Bu tarz oyunların meraklıları Tomas Was Alone ‘un mantığa ve biraz da fiziğe dayalı bir oyun olabileceğini tahmin edebilirler. Buna benzer basit ama etkileyici oyunlar arasında BRIDGE BUILD gibi veya Gravity de yer almakta. BridgeBuild’de  iki karayı köprüyle birleştirip trenin geçmesini sağlıyorken Gravity’de ise adamımızı merdivenlerden atarak orasını burasını kırıp bölüm geçmeye çalışıyorduk.

Oyun PS Vita ve PS3’e Avrupa için 24 Nisan’da , Amerika’ya ise 30 Nisan’da çıkacak. Fiyatı ise 5,99 Pound civarında olacak, yani 10-20 TL arası diyebiliriz. DLC paketi ise 1,99Pound olarak ücretlendirilmiş. Ayrıca oyunda ana olarak 10 bölüm yeralmakta. Oyunun Cross-By desteği  de mevcut.Ayrıca oyunun dokunmatik ekran ve motion sensor özelliklerini de kullandığını belirtmeliyiz.

Bunun yanı sıra oyunun hemen ardından da bir DLC paketinin geleceği belirtiliyor. Oyunun aynı zamanda çok güzel müziklerle de destekleneceği söyleniyor.

Oyunun İNGİLİZ OYUN AKADEMİSİ ‘nden “PERFORMANS ÖDÜLÜ” de aldığını belirtelim.