FIFA Soccer 13’de Türkiye Ligi Bu Yıl da Yok

Tarih Tem 27 2012 - 2:45pm - Skaty
1536

Bildiğiniz gibi Türkiye Futbol federasyonu (TFF) geçtiğimiz yıl aldığı karar ile oyunlardaki lisans anlaşmalarını klüplere bırakmış ve bu olay sonucunda FIFA 12’de Türkiye Ligi’ne hasret kalmıştık. “FIFA 13’te Türkiye ligi olacak mı?” soruları merak edilirken beklenen açıklama EA Sports’un halkla ilişkiler sorumlusu Romily Broad’tan geldi.

Takipçilerimizden Vüsal Yel, twitter hesabı üzerinden Broad’a beklenen soruyu iletmiş ve Broad’tan da bu konu ile ilgili açıklama gelmiş. “Korkarım, Türkiye ligi lisansına sahip değiliz” diyen Broad, “Geçtiğimiz yıl da bu lige sahip değildik. Malesef bazen bazı lig lisanslarında anlaşma sağlanmıyor.” sözleriyle de bu konuya kesin bir nokta koymuş.

Tabi yapılan açıklamanın Broad’ın kişisel sayfasından yapıldığını da hatırlatalım. Buna rağmen Türkiye liginin FIFA 13’te yer almayacağını da söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl sadece Galatasaray ile lisans problemi bulunmayan EA Sports’un bu sene hangi takımlara yer vereceği ise merak konusu. Muhtemelen Galatasaray’ın yer alacağı oyunda diğer büyük klüpleri de umarım görme şansına erişiriz.

 

Kaynak: BSC

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Ömer

    Saçmalığa bak yaaa. :# :# :#

  • gQx

    Türkiye ligi olmayınca Türkiye’ye transfer olan yabancı futbolcular hala eski takımlarında gözüküyor fb gs ts bjk olsun yeter tr ligi istemiyoruz.

  • Nui

    Hepimiz paso Real madrid, Barcelona’yı alıyoruz, çok da önemli değil bizim orta karar takımlar :P