Final Fantasy X İle İlgili Detaylar Yakında Geliyor

Tarih Oca 11 2013 - 9:34pm - Skaty
1064

Final_Fantasy_III

Final Fantasy X HD, ilk olarak TGS 2011‘de duyurulmuştu. O günden beri pek bir haber duyamadığım oyun hakkında yakında bir açıklama yapılacak.

Square Enix Europe, Twitter hesabı üzerinden bir fana verdiği cevapta oyunun Vita sürümü ile ilgili detayları yakında tüm Dünya’ya duyuracaklarını belirtti.

Final Fantasy X, elden geçirilerek PlayStation 3 ve PS Vita için HD olarak kullanıcılarla buluşacak, yapımcı oyunun “eskisinden çok daha iyi” gözükeceğini belirtiyor.

Bunun yanında geçtiğimiz aylarda PSP’den FF7: Crisis Core, FF: Type Zero oyunlarından tanıdığımız Hajima Tabata, PS Vita donanımını çok beğendiğini ve bir FF oyunu geliştirmeye sıcak baktığını açıklamıştı. FFX’den sonra yeni bir Final Fantasy oyunu için hazırlıklar başlayabilir.

FF hayranları için haberi Tabata’nın kendi sözleriyle sonlandıralım.

Hajima Tabata:

PS Vita, bende son derece iyi bir donanım izlemini bıraktı. PSP için Final Fantasy oyunlarını geliştirirken hep daha büyük bir cihaz için oyun yapma fikrim vardı. Oyun yapımı için endişe duymuyorum çünkü PS Vita’dan başka bu kadar geniş, yoğun ve parlak görüntüyü birleştirip yüksek kalitede işleyebilme kapasitesine sahip bir cihaz yok.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • nehiryeli

  ff7 cc store’da yer almıyor, aynı şekilde ff7/8/9 gibi ps1 oyunları ve ff10/ff10-2/ff12 gibi ps2 oyunları da.

  bu kadar çok satan oyunların store’da bulunmaması hangi düşünceye hizmet ediyor? böyle gubudik satış politikası olur mu?

  • tiidus

   Bu konuda özellikle FF IX un Tr Psn e gelip gelmyeceği hakkında sony e mail attım , öyle bir planlarının olmadığını söylediler :D var mı böyle bişe yaa en çok satan ps one oyunu tr psn e gelmiyor ne kadar gereksiz oyun ve klonları varsa koymuşlar ama store anlam veremedim .

   • nehiryeli

    ff7/8/9’a ps3’de sahibim, vita’da oynamak için 2 konsolu birden açıp, uzak kontrolle oynamam gerekiyor, safi elektrik zaiyatı. malum yerime de bir kablo takarsam tam olur.

    ps3’deki oyunlar başka bir psn hesabından alındığından(vita’da eşleştirmediğim) vita’ya aktarılamıyor.

    öteki konsolu da sırtıma bağlayıp gezmem mi gerekiyor illa ff oynamak için?

    • tiidus

     Aynen tr psn madem gelmiyor ; vita üzerinde ki account sınırlamasını kaldırsınlar o zamn bizde us uk psnden alma oyunlarımzı aktaralım tr psn hesabımıza.

 • hola

  kimse “eski oyunlari isitip onumuze koyuyorlar” demiyor da , psone oyunu neden yok diye soruyor…bu oyun psvita icin hd olarak gelecek..umarim su isitip isitip psvita oyunu diye piyasaya sunmaktan vazgecerler

  • tiidus

   FF X dönemine damga vurmuş en iyi oyundur desem yalan olmaz gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasında yer edinmiş bi oyun için ısıtıp ısıtıp demeniz biraz yanlış olur. yaklaşık 11 yıl önce çıkan ve oynamayan birçokları için tekrardan oynama imkanı sunması çok iyi oldu.Vitanın en iyi oyunu olacaktır rpg türünü sevenler için.

 • lafmmsdfi

  ya başlıktaki final fantasy 3 ait değil mi millet ?