Frobisher Says Uygulaması PSN’de Ücretsiz

Tarih May 2 2012 - 7:52pm - Skaty
1498

Sony, 25 farklı mini oyundan oluşan Frobisher Says uygulamasını bugün PSN’de ücretsiz olarak tüm bölgelerin kullanımına sundu. Uygulmanın boyutu 421mb.

Frobisher Says! ile PS Vita’da olağanüstü işlerin üstesinden nasıl geleceğinizi, muhteşem görevleri nasıl tamamlayacağınızı öğrenin.

PlayStation Vita’nın sunduğu en özgün, en şaşırtıcı deneyimlerden birine hoş geldiniz. Frobisher Says! PS Vita’ya ait benzersiz özellikleri kullanan şaşırtıcı ve harika mini oyunlarla dolu ücretsiz bir uygulama.

Merak uyandıran bir konsept

Frobisher’la tanışın: oldukça garip bir ufaklık gibi gözükebilir, ama size gerçekten inanılmaz görevler verecek. Ağzından her talimat çıktığında, puan kazanmak ve oyunda kalmak için dediklerini yapmalısınız.

“Frobisher’ın fikir babası, stüdyodan bir arkadaşımız olan Roger Kelly idi” diyor Honeyslug yapımcısı Mark Inman. “Ortalığa Frobisher’ın ses tonuyla sert fakat saçma talimatlar savururdu: ‘Bütün kıyafetlerinizi balkondan aşağıdaki su birikintisine atın!’ gibi. Ancak kısa sürede Frobisher, kendisini yaratan insandan daha da büyüdü, kendisi için bir oyun yaratmamız aniden kaçınılmaz oldu.”

Çılgın mini oyunlar

PS Vita sistemine ait özelliklerden hemen hemen her birini kullanarak, Frobisher’ın komutlarını yerine getirebiliyorsunuz. Dokunmatik ekranı yoluyla borulardaki delikleri kapatarak sızıntıları tıkamanızı söyleyebilir ya da sizin fotoğrafınızı çekerken objektife gülümsemenizi isteyebilir. PS Vita sistemini kullanırken hareket sensörü de oldukça işe yarayabiliyor: otobüste sıcaktan bunalmış birini serinletmek için fan olarak kullanabilir, bir bulutu yönlendirip yürüyüş bandosunun üzerine getirebilirsiniz. Müzisyenler etrafa kaçıştıkça Frobisher’ın haylaz gülüşünü ve büyük bir keyifle “kaçışlarına bak!” diye bağırışını duyacaksınız.

Frobisher oldukça egzantrik, eğlenceli ve renkli biri. Honeyslug ekibi olarak biz de, tamamlamanız için bazı garip fakat yaratıcı görevler düşündük. “Bayanlara gülümseyip porsuklara gülümsememek oldukça sıra dışı. Bir adamı gözlerinizle dans ettirmek de öyle” diyor Inman. “Frobisher Says! yön butonlarından yüz tanımaya kadar PS Vita’nın tüm özelliklerini kullanıyor. Frobisher’ın varoluş amacı size mümkün olduğu kadar fazla şekilde talimatlarını yaptırabilmek. PS Vita da bir şeyler yapmak için oldukça fazla yol sunuyor.”


Fazlası da geliyor…

Egzantrik Frobisher Says! eğlencesini daha önce denemiş olanlar,PS Vita’da Frobisher için puding dağıtmış, sopayla su samuru dürtmüş ve çorbasını karıştırmış olacak. Ayrıca PlayStation Store’dan indirilebilen, sıradışı emirlerle dolu bir eklenti paketiyle daha pek çok farklı çılgın talimatı da deneyebilirsiniz.

“Frobisher’s Superfun Pack, emir vermeyi seven bu büyümüş de küçülmüş çocuğun talimatlarını yerine getirmek için 15 ilgi çekici yeni yol sunuyor. Başkasının kaydettiği bir oyunu silmek, pişti oynamak veya nadir görülen bir bakteriyi aramak kulağa ilgi çekici geliyorsa, PS Vita’nız için Frobisher’s Superfun Pack tam da aradığınız şey!” diyor Inman.

PS Vita sisteminizi ön sipariş yoluyla edindiyseniz, Frobisher Says! için erken erişim fırsatından faydalanabilir ve hemen şimdi PlayStation Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz. Diğerleri Frobisher Says! uygulamasını ücretsiz olarak 22 Mayıs 2012 tarihinden sonra indirebilecek.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • UMBUT

    Bu zekirdek programına benziyor biraz. Uygulamayı indirdim ama henüz oynayabilmiş değilim.

  • arda

    Us psn de yok

  • UMBUT

    Oyun çok keyifli,açıkçası bir anlık herşeyi unutup bir kaç dakika kafa dağıtmak için güzel bir uygulama :D Oyunda puan almayı bile düşünemiyorsunuz,tek hedefiniz hızlı bir biçimde verilen görevi bitirmek oluyor. :D