God of War PS Vita ve iOS’a Gelebilir

Tarih Mar 20 2012 - 11:50pm - Skaty
2072

God of War, Sony’nin en başarılı ve doğal olarak en bilinen oyun serilerinin başında geliyor. Oyunun PS Vita için hazırlanması an meselesi, bunun yanında oyunun diğer platformlara da çıkması söz konusu olabilir, örneğin IOS‘a.

Sony Santa Monica Stüdyoları, Ürün Geliştirme Kıdemli Başkanı Shannon Studstill‘in açıklamasına göre Sony, God of War’ı PS Vita ve diğer platformlara getirmek için olası yolları araştırıyor.

God of War’ı PSP için hazırlayan Ready at Down Stüdyosu, oyunu Vita’ya da geliştirecek mi ?Studstill bu soruya “tüm seçenekleri masaya yatırdık” şeklide cevap veriyor. God of War’ın Vita gibi bir konsola hazırlanacak olması bizi hiç şaşırtmaz.

God of War: Betrayal Mobil Platformda Böyle Gözüküyordu - 2007

Bizi asıl şaşırtacak olan gelişme GOW’un Sony ürünleri dışında da hayat bulabilecek olması, buna Apple’ın IOS’u da dahil. Yinede düşündüğümüzde bu büyük bir sürpriz olmazdı çünkü GOW’u 2007’de mobil platformda görmüştük, Sony’nin tekrar bunu gözdem geçirmemesi için bir sebep göremiyorum.

IGN’nin Shannon Studstill ile gerçekleştirdiği röportajdan başka bir kesit,

Oyun endüstrisinin inişli çıkışlı olduğu bu dönemlerde, biz de bir şirket olarak tüm fırsatları gözden geçirmek durumundayız. Bu illa ki bunu yapacağız anlamına gelmiyor ancak, kesinlikle konuşulması gereken bir konu olduğu açık.

 

PlayStation’a özel bir oyunun farklı platformlara çıkması biraz kıskançlığa yol açacak olsa da, Sony’nin kazanacağı parayı yeni yapımlara yatırım olarak kullanacak olması, daha çok bizim işimize yarayacaktır.

Bu arada, umarız God of War’ın Vita’ya gelmesi PSP’de olduğu kadar uzun sürmez.

 

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da