Haftanın PS Vita Oyunları (36. Hafta)

Tarih Eyl 3 2013 - 10:05pm - Egin
1818

Merhaba arkadaşlar. Bu hafta, geçen haftalara göre daha seyrek bir oyun listesi var karşımızda. Yalnızca iki oyunumuz var ancak her iki oyunun da kalite seviyesi listenin bu zayıflığını telafi ediyor. Daha fazla uzatmadan, buyrun bu haftanın Vita oyunlarına…

KickBeat

KickBeat

KickBeat, bu hafta PS3 ve Vita’ya adım atan çok ilginç bir ritim oyunu. Bünyesinde ritimle beraber dövüş unsurlarını da barındıran oyun, doğru zamanda doğru tuşa basma mekaniği olan Quick Time Event’lere dayanıyor. Elbette bunu ritim öğelerini ve müziği de kullanarak, oldukça da esprili bir şekilde yapıyor. Daha önce birlikte kullanılmamış olan fakat ayrı ayrı çok sevilen bu öğelerin bir oyunda nasıl birleşeceğiyse, herkes tarafından merakla bekleniyor. Bu konuda oyunun geliştiricisi Zen Studios’a, PlayStation kullanıcılarından gelen güven oldukça yüksek. Zira daha önce Vita kullanıcılarına da sunulan Pinball oyunları, oyuncular tarafından çok beğenilmişti. KickBeat; parlak grafikleri, ilginç yapısı ve daha önce denenmemiş temasıyla bu haftanın başarılı ve yüksek potansiyelli oyunlarından.

YouTube Preview Image

★ HAFTANIN OYUNU ★

Killzone: Mercenary

Evet, geldik zurnanın zırt dediği yere. Aylardır Vita kullanıcıları ve tüm oyun dünyası tarafından merakla beklenen, gösterilen her video veya verilen bilgiyle insanları heyecanlandıran ve Vita’nın umut kaynağı olarak gösterilen Killzone: Mercenary bu hafta çıkıyor. Vita sahipleri oyunun çıkışına bir hafta kala betayı denedi ve oyun hakkında çok olumlu yorumlar gördük. Killzone Vita’daki en iyi teknik güce sahip ve hikayesiyle, kalitesiyle, prestijiyle kendini belli ediyor. Zaten Killzone’u heyecanla beklemeyen bir Vita sahibini bulmak, şu günlerde oldukça güç. Killzone serisinin vazgeçilmez oynanışını ve merak uyandıran hikayesini Vita’ya taşıyan Killzone: Mercenary şu anda PSN üzerinden 84 TL’lik fiyat etiketi ve iki paket seçeneği ile ön-siparişe açık. Ayrıca çıkışıyla birlikte tüm Sony Center’lardan ve çoğu mağazadan, 109 TL karşılığı satın alabileceksiniz.Buradan  ön-incelemesine ulaşabileceğiniz oyunun, tam sürüm incelemesine de çıkış gününde sitemizden ulaşabileceksiniz. Vita’nın en iyi oyunu olmaya aday bu yapımı satın almanızı, kesinlikle tavsiye ediyorum.

YouTube Preview Image
Yazar Bilgileri

Video oyunlarına hayatının büyük kısmını adamış şahsiyet. Yazmaktan, okumaktan ve oynamaktan büyük zevk alır.

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da