Hangi Bölge Daha Çok Kullanılıyor (Anket)

Tarih Tem 27 2012 - 4:26am - Skaty
2975

Türkiye’deki PlayStation kullanıcıları, PlayStation Network hesap kullanımında farklı görüşlere ayrılmış durumda. Bu ayrışmanın altında çeşitli sebepler yatıyor. Kimi kullanıcıya göre oyun fiyatları, kimine göre uygulama çeşitliliği, kimine göre de çeşitli etkinlik ve indirim fırsatları bu kararın verilmesinde etkili olabiliyor. Bu tercihler kullanıcıya bireysel avantajlar kazandırsa da uzun vadede bazı sıkıntılar doğurabiliyor, özellikle multiplayer oyunlarda çokça vakit geçirenler için. PlayStation 3 cihazlarında çoklu hesap kullanılabildiğinden bu konu şimdiye dek çok sorun teşkil etmemişti. Ancak PlayStation Vita ile sadece tek bir hesap eşleştirilebildiği için bu konu artık büyük önem taşır hale geldi.

Bazı oyunlar farklı PSN hesapları arasında online multiplayere izin vermeyebiliyor. İşte farklı hesap kullanımı sıkıntılarını burada belli etmeye başlıyor. Çok sevdiğiniz bir oyunu arkadaşınızla oynayamadığınız, hatta onlineda hiç Türk kullanıcıya bile rastlamadığınız olabiliyor. Bu durumun dolaylı olarak PlayStation topluluklarına da etkisi var. Örneğin forum turnuvaları çok daha karmaşık bir hal almakla birlikte, yeterli katılımcının sağlanamadığı durumlar da yaşanıyor. Şimdilik bu oyunların sayısı az fakat bazı stüdyolar bu politikalarını yeni oyunlarının hepsine de uygulamaya başladı.

Hangi PSN hesabını almalıyım ? Bu soru yeni Vita kullanıcılarından sık sık dile getiriliyor. Yeni kullanıcılara yol göstermesi açısından siz de kararınızı etkileyen faktörler hakkında yorum bırakabilirsiniz.

Hangi Bölge Hesabını Kullanıyorsunuz ? (Birden fazlaysa en çok kullandığınız)

View Results

Loading ... Loading ...

Yararlı Olabilecek Bağlantılar:

 Hangi PSN Alınmalı ?

 Bölgeler Arası Multiplayer Hakkında

 PS Vita’da PSN Hesabı Nasıl Değiştirilir ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • http://www.facebook.com/mkaanyesillik Murat Kaan Yeşillik

  Bende Vita yok eylül’de alıcam fakat aldığımda TR PSN’yi kullanıcam :)

 • project42

  Amerika aldım pişmanım, TR PSN’ye nasıl çevirebilirim.Format atıp yedek yükledim vitaya ama gene aynı hesap açıldı :(

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty
  • http://www.rockstargames.com/ GTA5 [EXECUTIVE]

   admin gta 3 eklermisiniz torrent oyun sitesine

   • Samet yıldız

    Gta 3 kaldın o Taş gibi sistemle..D: Gta 5 Oynuyormusun Ben oynuyorumda 30dk 30dk Windows hatası alıyorum..D: Birde diyorlar 3DM Gurubu crack ı kırmış birde havala giriyorlar..D: Çinler hep aynı kafaları taş tan yaratılmış dilleride bir tuhaf..D:

    • http://www.rockstargames.com/ GTA5 [EXECUTIVE]

     Bendede gta 5 de oyun dan atıyor nedeni crack ın uyumlu olmaması v5 crackta bu gibi sorunlar olmayacakmış gta 3 üde öylesine söyledim torrent oyun admininin ilk attığı yoruma baktım 3 yıl önce bu siteye bu yorumu atmış bende yanıt verecekmi diye gta 3 eklermisiniz dedim :)

     • Samet yıldız

      Tam dağa tırmanış yapıyordum oyundan attı tamda zirvedeydim hatta orda bi mağra gördüm dağa tam çıkış yapacakken oradaydı ışıkta vardı .çok heyecanlı ama nedense oyundan attı dağada tırmanamadık işşlah kalkar şu sorun..D:

     • http://www.rockstargames.com/ GTA5 [EXECUTIVE]

      inşallah v5 crackta bu gibi sorunlar olmaz .

   • Samet yıldız

    Kardeşim ben herhalde site açıyorum Arama motoruna yazki bedava site kur bir bak.. ) belki ikimiz yönetebiliriz.. D:

    • http://www.rockstargames.com/ GTA5 [EXECUTIVE]

     bedava siteden para kazanılmıyorki bozkurt torrent satılığa çıkarmışlar bozkurt torrent yazınca google ye en üste bozkurt torrent alan adını almak istiyormusunuz yazıyor tabi dolandırıcıda değillerse

     • Samet yıldız

      Aslında doğru söylüyorsun açtım bir baktım oraya birsürü reklam yerleştirmişler aynen şöyle diyorlar Priuma yükseltirseniz reklamlar kalkar üstünede yıllık para alıyorlar kalleşler.. ..D:

     • Samet yıldız

      Kardeşim bozkurt torrente baktım. Orası forum ve orayı düzeltmek ağır gerçekten çok ağır diqutu yerlestirde tasrımını yapta oyunları eklede ooo ve sağlam bir net şart benim eski net iyiydi aslında oyunları 5.6mb indiriyordu bu 3 mb falan indiriyor. tabiki birde sağlam bir pc..D:

 • Yaman

  arkadaslar bnde ps vıta var ps storeye giriyom unıt  13 yok napcam
  yardım eder misiniz

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Hangi bölge PSN kullanıyorsun ?