İndirim Haftasında 160 Bin PS Vita Satışı Yapıldı

Tarih Kas 29 2012 - 9:36pm - Skaty
1514

Black Friday (kara cuma) indirim haftasında kayda değer sayıda PS Vita satışı gerçekleştirildi. Sony, özel oyunlu PS Vita paketleri ve kayda değer indirimlerle oyuncuların beklediği indirimi sağlamış oldu ve hafta sonu Amerika’da, 160,000 kişi PS Vita ve 525,000 kişi de PS3 sahibi oldu.

SCEA Ceo’su Jack Tretton Black Friday’da gerçekleşen satışları şu sözleriyle değerlendirdi:

Black Friday satışlarından oldukça memnunuz, özellikle PS Vita ve PS3 özel paketlerindeki alımlardan… Talep oldukça fazlaydı ve ülke çapındaki tedarikçilerimizde stoklar hızla tükendi. PlayStation markası günden güne büyümeye devam ediyor çünkü oyuncuların güzel bir donanımda güzel oyunlar görmek istediklerini biliyor buna odaklanıyoruz.

 

PS Vita satışlarının artmasında geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunulan PlayStation Plus hesaplarının da payı var. Yayınlanan ücretsiz oyunlar kullanıcıları PS Plus hesaplı Vita paketlerinden almaya yöneltiyor. Ancak kullanıcıların bu oyunları indirmek için hafıza kartına ihtiyaç duyacaklarını bilen tedarikçiler, kart fiyatlarında %25’e varan zamlar uygulaması da madalyonun bir diğer yüzü olsa gerek.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • http://www.facebook.com/akif.ozdemir.37201 Akif Özdemir

    nerde satılıyor beyler?