Japonya’da PS Vita İçin Bir “Ara Sunum” Gerçekleşti

Tarih Şub 18 2013 - 4:52pm - Skaty
1564

japonya sunum

Sony, beklenmedik bir şekilde Japonya için özel bir PS Vita etkinliği düzenledi. Bu etkinliğin 20 Şubat’ta gerçekleşecek olan büyük “PlayStation Meetin 2013″ etkinliğinden kısa süre önce gerçekleşmesi akla bunun bir “ara sunum” olduğu fikrini getiriyor. Sony’nin aklından neler geçiyor bilinmez ama belki de bu etkinlik ile Vita’nın Japonya gelişmeleri aradan çıkarılmış olabilir. Hala 20 Şubat için Vita cephesinde Batı’ya yönelik büyük beklentilerimiz var.

Peki bu kısa etkinlikte neler oldu ?

Japonya İçin Fiyat İndirimi Duyuruldu

Sony Japonya için özel fiyat indirimi uyguladı. Verilen bilgilere göre indirim her iki modeli de kapsıyor. Wifi modeli artık ¥24,980 yerine ¥19,980 (215 $ USD)‘dan satılacak. PS Vita Japonya’da hala 3DS’den daha pahalı, ancak artık fiyat farkı iyice azalmış bulunuyor. 3DS XL şu an ¥18,900 (200 $)
‘dan satılmakta.

İndirim Avrupa’da Geçerli Değil

Japon yetkilileriyle iletişime geçen EuroGamer, indirim duyurusunun sadece Japonya ile sınırlı olduğunu, şu an için Avrupa dahil diğer bölgelerde bir indirim söz konusu olmadığını bildirdi. Elbette bu sadece bu etkinliği özetlemiş olabilir, yine de 20 Şubat’ta Sony merkezden gelecek bir açıklama bu bölgelerde de bir indirime işaret edebilir. Önceki haberlerimizde de Vita için 2013’ün ilk çeyreğinde bir indirimin gelebileceğini görmüştük.

Yeni Renk ve Bundle Duyuruları

Geçtiğimiz ay Asya için duyurulan Ice Silver PS Vita rengi, Japonya için de duyuruldu. Ayrıca Phantasy Star Online 2 için yeni bir Vita paketi duyurusu yapıldı. Oyunlu paketlerin yanı sıra 32 GB kartlı yeni Bonus Vita paketlerinin eski Vita fiyatından satışa sunulacağı da belirtildi. Yani ¥24,980‘e 3G PS Vita ve 32 GB hafıza kartı alınabilecek. İndirim ve yeni paketler 28 Şubat’tan itibaren piyasaya sürülecek.

PS Vita Oyun Cenneti

Hatırlarsınız geçtiğimiz yıl Japonya’da PS Vita Oyun Cenneti etkinliği düzenlenmişti ve bu etkinliklerin devam edeceği sözü verilmişti. Bu “ara sunum”um devamında bu etkinliklere atıf yapılarak bazı oyunlardan sunumlar gerçekleştirildi. Bu oyunlardan bazıları Soul Sacrifice, Toukiden, Gundam Breaker, Valhalla Knights 3, God Eater 2 ve Final Fantasy X HD

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • hasan

    O zaman 20 şubatta PS4 var Vita yok

    • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

      Tam Sony’ce bir hareket olur.