Karşınızda PlayStation VR ve Oyun Duyuruları

Tarih Eyl 22 2015 - 6:24pm - ShadowBreak
2119

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Tokyo Oyun Fuarında Sony, Project Morpheus olarak tanınan sanal gerçeklik setinin ismini resmi olarak PlayStation VR koydu.

İsim değişikliğine gidilmesi tabiki bizleri şaşırtmaz iken, yeni verilen isim biraz sıradan.Çoğumuz Morpheus ismini Laurence Fishburne ‘ ın The Matrix filminde canlandırdığı karakterden biliyorsunuzdur. Ayrıca Morpheus, Yunan Mitolojisinde Hayal Tanrısıdır.Kısacası Morpheus, yeni cihaz için gayet uygun bir isimdi.

İsim değişikliğinin duyurulmasının ardından birçok oyun PlayStation VR için duyuruldu. Bu oyunlar arasında tanıdık oyun serilerinden Final Fantasy’nin de PlayStation VR’a geleceğini görmek mümkün. Square Enix’in yeni MMO Final Fantasy oyunu Final Fantasy XIV Online,VR tarafından desteklenecek. Sanal gerçekliğin oyuna nasıl uyarlanacağı henüz belli değil fakat Oyunun Direktörü ve Yapımcı olan Naoki Yoshida, geçtiğimiz Nisan ayında takımının Project Morpheus’u MMO’ya uyarlamak adına deneyler yaptığını, oyuncuların oyun içindeki Eorzea bölgesini sanal gerçekliği kullanarak keşfedebileceklerini, fakat yapılabilmesi için grafik kalitesinin düşürülmesi gerektiğini belirtmişti.
Tanıtılan diğer oyunlar arasında, The Playroom VR, Rigs , Tekken 7 , Cyber Danganronpa , Hatsune Miku ve daha fazlası var.

Sony’nin yeni göz bebeği için henüz bir fiyat listesi belirlenmedi fakat SCE CEO’su Andrew House , PlayStation VR fiyatlandırmasının ” yeni bir oyun platformuna ” göre olacağını belirtti. House ayrıca PlayStation VR’ın 2016 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği haberlerini doğruladı. Tokyo Oyun Fuarında sergilenen PlayStation VR’ın son hali;