Kaz Hirai: “Sandığınız Kadar Çok Şaşırmadım.”

Tarih Oca 9 2013 - 5:31pm - Skaty
1090

kaz hirai

Sony Corporation CEO’su Kaz Hirai, verdiği yeni röportajda NVidia’nın Shield‘ı ve mevcut PS Vita satışları hakkında bilgi verdi.

Hirai ilk olarak Vita satışlarının durumundan bahsetti. “Söylemeliyim ki Vita satışları beklentilerimizin altında seyrediyor.”  Bunun yanında kendisi başarının uzun vadede elde edildiğini, kısa vadede bir şeye başarısız denmesinin uygun olmadığını belirtiyor. Bu türde, satışların düşük olmasıyla ilgili sorular kendisine PS3 döneminde de sorulmuştu. Ve şimdi görüyoruz ki Hirai‘nin, “uzun vadedeki başarı” hakkında söylediklerinde haklı çıkıyor. Sony Ceo’su aynı şeyin Vita’da da yaşanacağını düşünüyor.

Vita şimdiye kadar toplam ne kadar sattı diye düşünecek olursanız, bunun hakkında verilmiş tek bir resmi rakam var. Çıkışından 31 Mart 2012’e kadar olan sürede 1.8 milyon adet Vita satıldığını Kaz Hirai kendisi açıklamıştı ve bunu “iyi bir başlangıç” olarak yorumlamıştı. Sony’nin yakın dönem Vita satış hedefi ise 2013 mart ayının sonuna kadar 10 milyon adet olarak açıklanmıştı. Yeni resmi rakamların açıklanmasıyla bu hedefin gerçekleştirilip gerçekleştirilemediği anlaşılacak.

“Sandığınız Kadar Çok Şaşırmadım”

Kaz Hirai, bu sözleri NVidia’nın duyurduğu yeni el konsolu Shield için söyledi.

Kaz Hirai:

“Tarih sayfalarını çevirip bakarsanız benzer başka girişimlerinin de olduğunu görürsünüz, bu yüzden sandığınız kadar çok şaşırmadım.” 

 

Sony ve PlayStation’da uzun tecrübeleri olan Ceo ayrıca şunları da ekledi:  

Taşınabilir konsol pazarında tutunmak artık daha zor ve girmesi kolay değil. Bu endüstride bir yöneticiyim bu yüzden biliyorum.

 

NVidia pazara girmek için uygun bir zaman mı seçti sorusunaysa “bunu söylemek için henüz erken” şeklinde cevap verdi.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Vitacı

    Kaz Haira çok doğru söylemiş ve bende ikisi arasında kalmıştım rahatladım vita alıyorum şimdi vita için tek tehlike akıllı telefonlar çünki tegra 4 çıktı Skaty bana yardımcı olur musun? :(