PS Vita’nın Derin ve Karanlık Oyunu: Soul Sacrifice (+Yeni Gameplay)

Tarih Eyl 29 2012 - 9:56pm - avatar78
1798

Sony Japan Studio tarafından hazırlanan Soul Sacrifice oyununun yapımcısı Inafune, oyun hakkındaki soruları PSBlog ile yaptığı röportajda cevapladı. Yeni yayınlanan gameplay aşağıda yer alıyor.

Soul Sacrifice’ın başındaki isim Keiji Inafune.

Inafune: “Ana fikir oyunun hem Batı’da satabileceğini, orada beğeni alabileceğini bilmek ve tabi bir yandan da Japonya’da güzel bir satış yakalayabilmekti. Batı’daki hayranlarımız oyunu oynayabilmek için istekli olmalı. Ayrıca, PS Vita’ya bu tarz derin ve karanlık oyunlar da gerekli.”

Inafune’ya oyunun multiplayer modları sorulduğunda, ad-hoc ve online(wifi üzerinden) diğer oyuncularla birlikte oynayabileceğimizi, ama göre de asıl olayın arkadaşların yan yana oturup oynandığında sardığını söylüyor.

PSBlog: 1986’daki Keji Inafune’a gidip Soul Sacrifice’ı gösterseydiniz, sizce bu oyunu yapar mıydı?

-“Zannetmiyorum. 25 yıl önce Batı tarzı oyunlardan pek haberdar değildim, sadece bana ilginç gelen fikirleri düşünürdüm, olay tümüyle ‘ben’di yani. Sonuç olarak eğer 25 yıl önce bu fikri almış olsaydım, Batı tarzı oyunları öğrenmem gerekirdi. Bu doğru yolu gerçekten tercih etseydim eminim ki çok daha fazla para kazanırdım.”

İşte ilgili video:

  • UMBUT

    Cidden çok ilginç bir deneyim olacak bence.Umarım fiyat konusunda tatminkar olur da alabiliriz.