Killzone Mercenary, Killzone 3’ün Motorunu Kullanıyor

Tarih Ağu 24 2012 - 5:27am - Skaty
1360

GamesCom 2012’de Vita kullanıcılarını en çok şaşırtan görüntüler Killzone: Mercenary‘den gelmişti. Call of Duty’den bir sürpriz beklerken yaşanan hayal kırıklığından olsa gerek, Vita kullanıcıları beklenti oklarını Killzone’a yönlendirmiş bulunuyor. Hiç şüphesiz ki bunda paylaşılan tanıtım videosundaki etkileyici grafikler büyük rol oynuyor.

Mercenary’nin grafiklerini yorumlamak için henüz çok erken olabilir ancak geliştirici stüdyoya olan güven (Guerilla) ve de tanıtım videosundaki görüntüler bizlere Killzone’nin gerçekten başarılı olacağı umudunu veriyor. Öğrendiğimize göre Killzone: Mercenary’nin grafiklerine güç veren oyun motoru, Killzone 3’de kullanılan motorla aynı. Guerilla, Killzone 3’de kullandıkları modifiye edilmiş Havok motorunu üstün kontroller ve çift analog çubuklarla birlikte PS Vita’da buluşturmayı amaçlıyor.

Killzone: Mercenary’de ilk kez ISA birliklerinin yanı sıra Helghast birliklerini de kontrol edebileceğiz. Önceki serilerdeki askerlerin yapmadıkları ya da yapamadıkları görevleri üstleneceğiz. Kiralık asker olarak siz, görevinizi tamamlamak için taktik ve ekipman seçiminde özgür olacaksınız. Siz ve size bağlı askerler görevi tamamlamanız karşılığında silahlar, para ve özgürlük ile ödüllendirilecek. Ancak özgürlüğün bir bedeli var ve bunu çok geç olmadan öğrenebilecek misiniz ?

PS Vita’ya özel olarak geliştirilen Killzone: Mercenary için kesin bir çıkış tarihi olmamakla birlikte oyunun 2013’ün ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Protoman-s

    oyun motorunun adı havok değil fizik motorunun adı o ve 3ds ten tut pc ye kadar çıkmış çoğu oyunda kullanılır
    http://www.havok.com/

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

      Teşekkürler aydınlatma için.