Killzone:Mercenary’e Ait Yeni Bilgiler Yayımlandı

Tarih Ara 25 2012 - 6:44pm - avatar78
1132

Guerilla Games PSBlog’da nice senelere derken ufak da olsa bazı bilgiler paylaştı. Bunlar arasında Killzone:Mercenary’i yapan stüdyo, oyunun kullandığı motor hakkında bilgiler verildi.

Güzel bir tasarım olduğu kesin.

Geçtiğimiz aylarda SCE Cambridge Stüdyo’sunun Guerilla çatısı altına girdiğini öğrenmiştik. Guerilla bunu bir adım daha ileri götürüyor ve Guerilla Cambridge‘yi de kurarak resmen çok stüdyolu bir geliştirici haline geliyor. Firma bu yeni ve küçük stüdyonun Killzone: Mercenary‘i yapmakta olduğunu ve Vita’daki en iyi FPS deneyimini bu oyunla yakalayacaklarını iddia ediyor.  Aynı zamanda çıkış tarihinin 2013 olduğu da kesinleşti.

Diğer bilgiye göre Guerilla Cambridge stüdyosundaki geliştiriciler daha önce LittleBigPlanet’in PSP sürümünü hazırlayan takım. Ek olarak bu geliştiricilerin yeni  oyun Mercenary için Killzone 3 motorunu Vita platformuna entegre ettiği söyleniyor. Yani oyun PS3’teki motorun aynısını kullanıyor.

Konu dışı olsa da söylemek gerek, haberde Guerilla’nın 2013 yılına sıkı bir şekilde hazırlandığını, bir sürprizleri oldukları da söyleniyor. Söylentiler 2013 yılında firmanın ya yeni bir IP ya da yeni Killzone’un çıkartacağı yönünde.

Bu arada aşağıda, çok beğenilen Killzone:Intercept fan videosunu alt yazılı halde bulabilirsiniz. (Captions’da Türkçe dil seçeneği var).

YouTube Preview Image
  • UMBUT

    GAyet sağlam haber ;) Eline sağlık , lazımdı bu haber.