Media Molecule İkinci Bir Proje Üzerinde Çalışıyor

Tarih Ağu 18 2012 - 3:48pm - Skaty
996

LittleBigPlanet‘in yaratıcısı Media Molecule Stüdyoları GamesCom 2012’de yeni PS Vita oyunu Tearaway‘i duyurmuştu. Bu yaratıcı oyunla birlikte stüdyo ikinci bir proje üzerinde daha çalıştıklarını duyurdu.

Hazırlanmaya 1 yıl önce başlanan Tearway, Rex Crowle ve David Smith’in liderlik ettiği 15 kişilik bir grup tarafından geliştiriliyor. Kurucu Mark Healy, Media Molecule’nin 40’tan fazla çalışanı olduğunu ve diğerlerinin ikinci bir proje üzerinde çalıştıklarını, bu projenin de henüz araştırma-geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı.

“Şu an Tearaway üzerinde yoğunlaştık ancak Media Molecule 15 kişiden ibaret değil.”

“İkinci proje için bekleme modundayız. Şu an Tearaway ilk önceliğimiz ve onu harika yapacağız. Diğer proje henüz çok yeni ve çok erken bir aşamada. Onun için endişelenmenize gerek yok.”

“Tearaway ile ilgili size daha çok bilgiler vereceğiz ama inanın, inanılmaz, inanılmaz sevimli.”

 

Media Molecule, 2008 Yılında LittleBigPlanet sayesinde yılın stüdyosu ödülünü almıştı. Bu başarıların arından şüphesiz ki kuruculardan Mark Healy’nin payı büyük. Healy, ilk yapımların Vita’nın potansiyelini tam olarak kullanmadığını, kullanıcıların Vita potansiyelini tam olarak ikinci parti oyunlarla kavramaya başlayacaklarını düşünüyor.

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da