Mortal Kombat Resmi Çıkış Tarihi Duyuruldu

Tarih Mar 30 2012 - 9:34pm - Skaty
1360

Warner Bros, PS Vita için Mortal Kombat oyununun çıkış tarihini Amerika için 1 Mayıs, Avrupa için ise 4 Mayıs olarak duyurdu.

Dövüş oyunu denince akla gelen ilk oyunlardan biri olan Mortal Kombat, Vita için NetherRealm Studios tarafından hazırlanıyor.

Oyun port olmasına rağmen, Vita sürümünde herhangi bir kırpmaya gidilmeyecek. Aksine PS Vita’nın yenilikçi kontrolleri ile birleşerek daha farklı deneyimler sunacak. FPS değerinde de bir kayıp söz konusu değil, oyun tam 60 FPS‘de çalışabilecek. PS Vita’nın dokunmatik ekranını X-Ray saldırıları ve Fatality‘lerde sıkça kullanacağız. Orjinal sürümünde bulunan özel karakterler Freddy Krueger, Kenshi Skarlett ve Kratos, oyunun Vita sürümünde de bulunacak. Sixaxis özelliklerinin Mortal Kombat‘a nasıl dahil edildiği ise merak konusu. Oyuna dair ilginç bir başka detay da ekranda biriken kan damlalarını dokunarak temizleyecek olmamız, görünüşe göre NetherRealm, oyunu gerçekten hissetmemizi istiyor.

Paylaşılan diğer bilgilere baktığımızda, oyunu çalıştırabilmek için hafıza kartında 4MB boş alana gereksinim duyacağımızı ve maalesef PS3 ile cross-platform oyun desteği olmayacağını öğreniyoruz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Hezarfenburak

    Merakla bekliyorum, en çok beklediğim oyunlardan biri. 1 ay daha sabredelim bakalım.

  • UMBUT

    İştahım kabardı :)