O “Harika” Oyun Ne Olabilir ?

Tarih May 13 2013 - 12:12am - Skaty
1879

ps-vita-gran-turismo

Geçtiğimiz gün Sony’nin kıdemli menejeri Shahid Ahmad PS Vita için “harika” bir oyunun geleceğini Twitter hesabından bildirmişti. Peki bu bağımsız yapımcıdan olmayan ve bizi saatlerce başında tutacak olan oyun ne olabilir ? Gran Turismo ? Neden olmasın ?

Daha önce de söylediğimiz gibi PS Vita’ya bir Gran Turismo oyununun gelmesi kaçınılmaz, sadece zamanı belli değil. Ve belki de sonunda o zaman da gelmiş olabilir.

YouTube Preview Image

Sony’nin PS Vita için bir Gran Turismo planlarının olduğunu zaten biliyoruz, en azından bunu düşündüklerini biliyoruz. Geçtiğimiz yıl bununla ilgili bazı sinyaller almaya başlamıştık. İlk olarak bir müşteri anketi ile kullanıcıların ilgisini ölçtüler. Daha sonra serinin yaratıcılarından Kazunori Yamauchi PS Vita’da Gran Turismo olacak mı sorusuna “bunlar gizli bilgi, şu an bununla ilgili konuşamam” şeklinde yanıt verdi. Son olarak da Polyphony Digital‘in kendi oyunları yani Gran Turismo’nun yapımına yardım olması açısından PS4 ve Vita tasarımında rol aldıklarını öğrendik.

Gran Turismo’nun 15. yıl şerefine Sony özel bir etkinlik düzenliyor, bu etkinlikte artık bir şüphe kalmadı ki Gran Turismo 6’nın duyurusu gerçekleştirilecek. Oyunun PS3’e çıkacağı netlik kazandı, PS4 belirsiz, PS Vita için ise oldukça olası gözüküyor. GT6’nın PS4’e çıkıp çıkmayacağı tartışma konusu olabilir ancak iki konsola (PS3-Vita) aynı anda duyurulması hiç de uzak bir ihtimal değil, en azından Sony’nin pazarlama stratejilerine baktığımızda oldukça olası bir ihtimal gibi gözüküyor.

Sony bu yıl için 100 Vita oyunu sözü vermişti, eğer Gran Turismo duyurusu gerçekleşirse bağımsız oyunların ağırlığı azalmış olacak. Ayrıca Vita sahiplerinin memnuniyeti ve yeni Vita satışları açısından da büyük katkısı olacağı şüphesiz.

Sizde bu harika oyun hangisi olabilir ? Vita için Gran Turismo’ya nasıl bakıyorsunuz ?

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • emrah

  Insallah gta olur.artık senaryo derinlig olan geniş bir dünya oyun istiyorum.

 • hasan

  GTA olsa bile GTA5 olmayacak GT6 ise gerek yok Most Wanted var bence Son bir God Of War gelsin

 • lextor

  E3’ü bekleyip göreceğiz.

 • merd

  GTA olsun lütfen GTA 5 olsun :(

 • gamerasi

  Gelmesini çok ama çok isterim. Fakat sanki başka bir oyunu duyuracaklar…

 • Kazuma

  Sahsen gran turismonun suanda bukadar sukse yapmis haberden sonra cikmasini iatemem.Soylenen sozlerle basindan kalkamayacagimizka granturismodan bahsettilerse hicte oyle degil yani bi yere kadar oynarsin ama god of war aciklansa muhtesem olur belkide bend studyolari uncharteddan sonra god of war yapmaya baslamistir.
  God of war olmasa bile bu tarz farkli surukleyici bi oyun olsun artik yani cunku konsolun boyle bir oyuna ihtiyaci var.
  Birde soyle dusuncem var ps4 icin baska bir yaris oyunu duyuruldu ve granturismo 6 nin yalnizca vitada olma ihtimali olabilir cunku aciklamada baska konsollardan port olmayacak dendi.baska konsola cikacakbi oyun olmayacak.
  Bu durumda granturismk cikacaksa yalnizca vitaya cikarcaklarink sanmam gt6 ps3 ve vitaya cross platform ve cross play olarak cikicagini dusunuyorum.
  Duyurulucak oyun guzel hikayeye sahip bas yapit oyunlardandir bence.

 • semikutay

  ps vitama baktım ps store ya yazdım yoktu oyun yoksa indirecektim

  • semikutay

   bulamadım

 • http://twitter.com/tnaygc Tuna Yağcı

  Gta biraz hayal bence. Gran Turismo veya Cod diyorum.

 • Psccm

  Skaty , Vita’ya Midnight Club’la ilgili her hangi bir haber çıkmadı mı ? Gran Turismo gibi bi oyun yerine Midnight Club gibi bir oyun harikası mükemmel olurdu …

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Vita için yeni bir Midnight Club hakkında henüz bir söylenti dahi yok, umarım ilerde bu oyunu Vita’da için görürüz. Dediğin gibi harika bir oyundu.