OddWorld PS Vita İçin Çıkış Tarihi Kesinleşti

Tarih Ara 1 2012 - 2:26am - UMBUT
1340

Jaw Ltd, PS Vita’ya uyarladığı ODDWORLD : Stranger’s Wrath HD içim çıkış tarihini açıkladı Twitter hesabından duyurdu, takvim 18 Aralık 2012i gösteriyor.

Çıkış tarihinin yanında oyunda crossplay desteğinin olmayacağını da öğreniyoruz, yani oyunu PS3 için alan kullanıcılar Vita için ayrıca ödeme yapmak durumunda olacak. Oyun İlk defa 2005 yılında Xbox için hazırlanan oyun daha sonrasında PlayStation 2 için planlanmış ama sonra ertelenmişti. 2010 yılında PC için ,2011’de ise ilk kez PlayStation için ürülen oyunun Vita versiyonu ise yaklaşık 2,5 hafta sonra bizlerle olacak.

Oyun Avrupa’da biraz daha geç çıkabilir, süreci bunu hızlandırmak için yapımcının Twitter hesabını biraz aşındırabiliriz :) ( @jawltd ).

Oyunun künye bilgilerinden türüne baktığımızda 2,5D olarak gösterilmesi dikkatimizi çekiyor. Görsel grafikler 3 boyutlu , oynanabilir platform 2 boyutlu olduğundan böyle bir açıklamaya gidilmiş.

Bununla birlikte oyundaki ara senaryoların gerçek zamanlı olacağı belirtiliyor. Bu yeni özelliklerin şu an üzerinde çalıştıkları ODDWORLD : STRANGER’S WRATH HD : ABE’S ODYYSE ‘de olacağı söylendi.

Yapımcının Twitter hesabından verdiği bilgilere göre oyunun en iyi 960×544 çözünürlüğünde çalışacağını öğrendik, yani Vita’ya özel bir geliştirme söz konusu. Bu yüzden oyunun oldukça akıcı olmasını bekliyoruz.

Oyuna ait tanıtım videosunu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

  • Tokayata

    Çok sıradan kötü.

  • Bahadır Şendoğan

    Dalga mı geçiyolar acaba bu ne biçim bir oyun kuruş vermem.Ps1 oyunlarından crash bandicot indirin daha iyi bu oyunu kimse almaz.Ah bea:(