Oddworld: Stranger’s Wrath İçin Yeni Detaylar

Tarih Eyl 16 2012 - 6:48pm - Skaty
1238

Just Add Water, Oddworld: Stranger’s Wrath oyununun Vita sürümü için özel bir livestream gerçekleştirdi. Etkinlikte oyunun demosu oynandı ve diğer platform sürümlerinden farklı olan dokunmatik kontroller tanıtıldı.

Oyunun Vita’ya portu oldukça başarılı gözüküyor, gerçek fps değerleri korunurken doğal ekran çözünürlüğü Vita’nın 5″ ekranına uyarlanmış. JAW ekibi, etkinlikte kullanıcıların sorularını da yanıtladı. Soru cevaplarda oyunun Cross-Save desteklemeyeceğini öğrendim. Oyuna PS3’den başlayıp Vita’dan devam edilebilmesine olanak sağlayan cross-save özelliği, 1mb boyutundaki save dosyalarında kullanılabiliyor. Oddworld: Stranger’s Wrath’da ise kayıt dosyaları 3-5mb arasında değişiyor. Bunun dışında oyunda Cross-Buy desteği de maalesef bulunmayacak. JAW’ın bu konudaki açıklaması ise “Oyunu PS3’de satın alanlar Vita’da da oynamak isterlerse tekrar satın almaları gerekecek. Bizim gibi küçük şirketler bu türden şeyleri karşılayamayabiliyor, üzgünüz.” şeklinde oldu.

JAW’a twitter üzerinden livesteram’in bir kaydı olup olmadığını sordum, kaydı yapmadıklarını söylediler. Bunun yerine E3’de gösterilen bir oynanış videosunu paylaşıyorum.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da