Oyun ve DLC’lerin Bölge Uyumluluğu ve Pass Code Kullanımı Hakkında

Tarih Tem 10 2012 - 3:15pm - Jrchrm
7558

 

Sevgili arkadaşlar;

Birçoğunuzun merak ettiği ve yine birçoğunuz hiç dikkat etmediği bir konu ancak aşağıda yazılanları okuduğunuzda aslında durumun karışık ve dikkat edilmesi gereken, edilmediği takdirde boş yere onlarca lira boşa para harcayabileceğiniz bir hususun anlatımı bulunmaktadır.

Her PS Vita kullanıcısının bildiği üzere iki şekilde oyun alma şansımız var. Birisi nispeten daha pahalı olan kutulu oyun ve PSN hesabınız üzerinden alabileceğiniz ve yasal dijital kopya oyunlardır. Kutulu oyunların biraz daha pahalı olmasının sebebi Psn lerde başlayan indirimden etkilenmiyor olmaları, takas ve satma imkânlarının olmasıdır. Ancak PSN hesabınıza göre kutulu oyun alırken nelere dikkat etmek gerektiğini biliyor musunuz?

Hepiniz az çok US PSN, Uk PSN yada TR PSN’yi duymuşsunuzdur. Aslında daha fazla PSN bölgesi bulunmaktadır ancak popülerlik ve ulaşılabilirlik sebebi ile haşır neşir olduğumuz üç bölge vardır;

Usn Psn: Ntsc’dir ve Amerika’dan alınan hesaplar bu bölgededir yani region 1’dir.
Uk Psn: Pal’dır ve İngiltere ve Türkiye’den alınan hesaplar region 2’dir.
Japon Psn: Ntsc’dir ve Japonya’dan alınan hesaplar region 3’tür.
(Bölgelerdeki ülkeler bunlarla sınırlı değildir başka ülkelerde vardır ben en çok kullanılanlar bunlardır)

Bu bölgeler oyunlar için de geçerlidir. Türkiye ve İngiltere’den alınan oyunlar Pal’dır yani region 2’dir. Amerikadan alınan oyunlar region 1, Japonyadan alınanlar ise region 3 ‘tür.

Tüm PS3 ve Ps Vita oyunları region free’dir. Yani oyun hangi bölgeden olursa olsun istediğiniz hesapta ve cihazda oynayabilirsiniz demektir. Fakat iş DLC (indirilebilir içerik)’ye gelince hesap, oyun ve dlc’nin üçününde aynı bölge olması gerekir. Online pass/code’ların da da birer dlc olduğu düşünülürse bu uyuşma bu kodlar için de geçerlidir. Bu durum PS3’lerde birden fazla hesap kullanılabildiği için sorun yaratmamaktadır.

Fakat Ps Vita’ larda tek hesap zorunluluğu olduğu için Ps3 gibi düşünmeniz imkansız bu yüzden online pass/code aktivasyonu gerektiren oyunlarda veya ileride dlc gelme ihtimali olan oyunlarda sorun yaşamak istemiyorsanız hesabınızın ve oyununuzun aynı bölge olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer oyun online oynamak için kod istemiyorsa veya gelecek dlc’si yoksa ya da almak istemiyorsanız hesabınızdan farklı bölgede olan oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

Örnek Olarak;

Elimizde Wipeout oyunu var mevcut kutulu ve kutu içerisinde de muhtemelen pass code var. Oyunu Türkiyeden aldık yani Uk Psn (Region 2). Ben eğer Uk yada Tr Psn kullanıyorsam Wipeout u sorunsuz oynayabilir, pass codunu Psn üzerinden Redeem Code bölümünden aktif edip online oyun oynayabilirim.

Ancak sorun şu ki bir müddet sonra Us Psn ye geçmek istersem ne olur. Daha öncede söylediğimiz gibi oyunlar region free olduğundan sorunsuz bir şekilde yine oyunumu oynayabilirim. Ancak pass code’u aktif etmek istediğimizde Us Psn kabul etmeyecektir (Pass Code lar tek kullanımlıktır, bağlı olduğu Psn hesabında bir kez aktif edilir ve daha sonra istediğiniz kadar kullanabilirsiniz). Yeni bir Pass Code alarak online oynamak istediğinizde Psn üzerinden pass code’u alacak, indirecek kurmaya çalışacak ancak kuramayacaktır ve online oyun oynayamayacaksınız.

Aynı şekilde kendime ait Us Psn de Türkiyeden alınma Uncharted ile hazine haritası almak istediğimde, satın alıyorum, indiriyorum, kuruldu yazıyor ama kesinlikle oyun içerisinde göremiyorum. Oyunun bağlı olduğu Tr Psn ye geçince tekrar aldığımda haritayı, indiriyor, kuruyor ve oyun içinde de rahatlıkla kullanabiliyorum.

Kutulu Oyunların Hangi Bölgeye Ait Olduğunuz Nasıl Anlarım?

Peki o zaman aldığımız yada alacağımız kutulu oyunun hangi bölgede olduğunu nasıl anlayacağız. Bu konu hakkında ne kadar araştırma yapmış olsa da elde tutulur somut bir şey bulamadım. O yüzden tavsiyem oyunları nereden alacaksanız o bölgenin bulunduğu Psn Hesabını seçmemizin en iyisi olacağıdır. Aksi takdirde aldığımız oyunu online oynayamayacağız ve çoğu oyunun asıl eğlenceli kısımlarından mahrum kalacağız.
Yukarıda yazılı olanlar bir asıl seçenek olmaklar beraber kendi tespit ettiğim bir durumu da paylaşmak isterim. Doğruluk ve kesinliği konusunda bir şey diyemem ama mantıklı bir yöntem. Her kutulu oyunun arkasında bölgesi (region) net bir şekilde yazmasada eğer o minicik minicik yazılar okursanız az çok nereye ait olduğunu anlayabiliyorsunuz.

 

 

Resimlerde de görüldüğü gibi kimisinde direk hangi Psn bölgesine ait olduğu yazarken, kimisinde üretim yerinin Avrupa olduğu imal eden ülke yazısından ve yine içerikte genelde us.playstation, eu.playstation ibarelerinden hangi bölgeye ait olduğu anlaşılıyor.

Son olarak arkadaşlar konunun tamamen amacı bilmeden kutulu oyunları alarak mağdur olmamak, onlarca liralara pss code alıp da kullanamamak istmeyen arkadaşlarımıza yardımcı olmak ve bu konuda bilinçlenmektir. Anlatım konunun biraz karmaşık olması sebebi ile bir anlaşılması zor olabilir ama ihtiyacınız var dikkatlice okuyup takıldığınız konuları hiç çekinmeden sorabilirsiniz. Ayıca bu yazıda büyük emeği geçen Çağdaş (cagdas_sun) arkadaşımıza teşekkür ederiz.

 • Dexman

  Aklıma çk takılan bir konuda paylaşımda bulunduğun için teşekkürler jrchrm. cidden çok faydalı oldu şuan gönül rahatlıyla uk pns’den pass code alabilirim :)

 • A K Y

  Peki ben simdi god of war saga aldim cd bolgesi 1. Ama psn bolge 2. ..Cd Icinde 2oyunu kod ile indirebiliyoruz.indirirken bir sorun yasarmiyiz .(ps3 e) eger sorun yasarsak yeni psn acip (1.bolge) indirebilirmiyiz .kodlar hep tek kullanimlik oluyor psn 2 le kodu denerken kod yok olurmu.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Kodlar tek kullanımlık oluyor, bir kez girip okeylersen bir daha çalışmaz. Fakat şöyle de bir durum var, ücretsiz oyun kodları her bölgede aktif olmayabilir, gireceğin bölgede aktif değilse kodu kabul etmez, yani yanmış sayılmaz, kabul ederse de oyunlar region free olduğu için çalışır sorun yaşamazsın.

 • tylous

  Arkadaşlar şimdi size bir sorum olucak birçok yere baktım ama bitürlü sonuca ulaşamadım biri çıkıp yardım ederse çok makbule geçer.Şimdi ben battlefield 3 için premium almak istiyorum hesap uk sanal kart alıcam ama en fazla 35 pound olarak var(fazlası varsa bilmiyorum) bunun yanında bf3 premiumda 39 pound ama sanal kart 35 pound oyun 39 nasıl olucak bu online alışveriş konusunda pek bir bilgim yok biri açıklasın şunu lütfen şimdiden sağolun.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Varsa 50’lik kart alman lazım yoksa da iki kez kart alman lazım bu durumda başka türlü olmuyor.

 • UMBUT

  Tekrar ellerinize sağlık arkadaşlar. Yeni konsol alan veya psn değiştiren arkadaşlar için de hala güncel olması gereken bir konu

 • HEROS

  Bir keremim indirdiğiniz oyun tamamda dlc isi çok bozuyor. İngiltere psn den aldığım oyuna dlc cikti ama şimdide hesapta para yok. Tr ye de çıkmadı bu eklenti. İsin yoksa bekle dur. Oyunda Dead Nation tavsiye ederim.

 • mustafa

  GT5 XL US bölge altım türkçeye çeviremedim. GT5 ACADEMI EU alsam türkçe olacak mı yoksa Türkiye’den mi almam lazım türkçe oyunları. UNCHARTED 3’e niyetlendim ebay’den EU bölge alınca türkçe mi gelecek bana. İlanda English, Spanish, French yazılmış. Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Türkçe oyun sadece EU bölgesinden alınabilir. Bir oyun Türkçe’ye çevrildiyse EU’da hangi ülkeden aldığınızın önemi yok içinde Türkçe çıkacaktır.

 • harunkzltn

  ben vitayı amerikadan getirttim wipeoutta getirttim tr psn kullanıyorum ama wipeout kod çalışmıyo napıcam

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Pass code ve DLC’lerin çalışması için oyun ile PSN’nin aynı bölge olması lazım. Yani WipeOut US ise PSN’de US olmalı. Bu durumda TR PSN’yi kapatıp US açacaksın ve de kodu buna gireceksin.

 • ulgen

  bende ayni sorunu god of war acs. de yasadim,,sirf Turkce oyuna destek vermek icin Turkiyeden kutulu satin aldim,ama amerikan psn kullaniyorum..kesinlikle online oynayamiyorum…kesinlikle sacma ve gereksiz bir uygulama ,onceleri bu tip seyleri hic duymadim…kesinlikle insanlari sony e mail yagmuruna tutup kinamali bu ayrimi

 • harunkzltn

  ben ameikadan kutulu wipeout aldim online kodunu tr psn hesabima girdim ama calismadi yanlis kod dedi en simdi tr psnden online pass alsam calisirmi

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Hayır Harun. US PSN açıp pass code’u oraya girmen lazım. Yani PSN adresin oyunun bölgesi ile aynı olmalı yoksa pass code çalışmaz.

 • harunkzltn

  peki us psn hesabına girersem tr psn ye nasıl geçircem sadece usdamı olcak

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   İki PSN’i aynı anda kullanamazsın.

 • mehmet

  ben online pass ları eski psn accountumda kullandım şimdi yeni psn açtım ve kutudaki online pass lar kullanıomıyor bunu duzeltmenın bır yolu varmı (sadece psn ismi değişmediği için yeni psn almıştım)

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Pass kodlar da dlc ve oyunlarda olduğu gibi sadece bir psn adresinde kullanılabilir maalesef.

 • mahmut

  Ben almanyada oturuyorum. Ps vita almak istiyorum, alcagim ps vitada bleach heat soul u satin almak istiyorum ama bu oyun sanirim sadece japon networkde var bunun icin vitayi region code free mi almaliyim yada eu alsam olur mu? Diyer oyunlari almanyadan alcagim icin bi sorun yasarmiyim.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Vita’nın nereden alındığı önemli değil, oyun çalışır. Ancak Bleach’ı Vita’ya yükeyebilmek için Japon PSN alman gerekir. Vita’da Japon PSN kayıtlıyken alacağın EU oyunlarda dlc uyumsuzluğu sorunu yaşanır. Yani Japon PSN kullanırken EU oyun için alacağın dlc (online pass dahil)’ler çalışmayacaktır. Şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Japon PSN’den oyunu alın ve bitirin. Sonrasında kendinize bir EU PSN hesabı açıp Vita’da onu kullanmaya başlayın, böylece kutulu EU oyunlarında sorun yaşamazsınız. Son olarak şunu da ekleyeyim, PSN ne olursa olsun alacağınız kutulu oyunlar “çalışır” ancak PS Store’den indireceğiniz dlc içeriklerinde sorun yaşarsınız.

   • mahmut

    Bir şeyler yazın…cok tesekkur ederim. Yani jpn psn kaydolayim eu oyunlarida burdan kutulu alayim psn im japon olsada kutulu aldigim oyunlari oynayabilirim degilmi. Bir sorum daha var jpn psn i kullanmak icin illa region freemi almamlazim cihazi?

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     Cihazları zaten region free, her oyun çalışır. Ama örneğin JPN PSN kullanıyorsunuz ve EU kutulu olarak Resistance oyununu satın aldınız, bu oyunda online multiplayer oynayabilmek için pass code almanız gerekiyor ve işte bu durumda JPN PSN’den alacağını pass code EU oyunda çalışmaz. Kutulu oyunlar her koşulda çalışır ancak bu tür sorunlar yaşarsınız.

 • likos

  ben japonyadan play station 4 almak istiyorum türkiyede herhangi bir oyun aldıgım da yükleme veya oynamam da sorun olurmu yada yeni kol kullanımında

  • İcarus

   Hiçbir problem olmaz.

 • alecez

  ben playstation 3 için ps store’dan metal gear solid ground zeroes aldım dlc almak için de kod gerekiyor bu kodu nerden bulabilirim ?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Oyunlarla ilgili tüm içerikleri aşağıdaki adresten satın alabilirsin. Aradığın DLC’ler de orada olması gerek.

   https://store.sonyentertainmentnetwork.com/

   • alecez

    kod girildiğinde 2015’te gelecek oyun olan phantom pain için özel bir dlc hediye edilecekmiş.yani oyun kutularındaki kitapçıklarda bulunan kodu arıyorum storedan indirilen oyunların kodu nerde aslında onu sormak istedim.

 • TC Bartu Basterzi

  Ben amerikadan alcağım cod ghost oyununu turkiyeden aldigim Ps3 cihazinda calistirabilirmiyim

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Çalıştırabilirsin.

 • Musa Kelim Şahin

  Ben Assassin’s Creed 4 Jackdaw edition alacağım da Oyun Bölge 2, Benim hesabım TR olduğu için psn de bölge 2, ancak playstation 4 bölge 1, içinde ki kod çalışır mı?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Oyun ve PSN hesabın bölgeleri uyuşuyorsa çalışması gerekir.

   • Musa Kelim Şahin

    Oyun bölge 2, PSN TR olduğu için oda bölge 2 ancak playstation 4 dediğim gibi bölge 1. Oyun ve psn bölgeleri uyuşuyor. O zaman kod’da çalışır? Yani ps4’ün hangi bölge olduğu bunu etkilemiyor

   • Emrah Tuncel

    Merhaba, 1 ay önce ps4 aldım ve playstoreden need for speed rivals’ı indirdim oyunu oynaya biliyorum ancak güncelleme dosyasını indiriyorum kurmuyor ve bu yüzden de online olarak oynayamıyorum. internet sağlayıcımdan port falanda açtırdım ama hala bir çözüme ulaşmadı CE-37732-2 diye bir hata kodu veriyor yardımcı olma şansınız var mı acaba.

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     Merhaba Emrah. Oyunun boyutu kaç gb olarak gözüküyor acaba?

 • Serkan Binici

  s.a admin ben 1 ay once pes 2013 cd sı aldım ama 2 cı el pass code olayını bılmıyordum ve kutuda pass code yok ben code gırmeden oynamazmıyım bı sekılde yardımcı olabılırmısn elımde orjınal oyun var ama ınternetten oynayamıyorum

  • Emircan Çelik

   Abi onun için de pass code varsa çalışmaz çünkü sana satan kişi mullanmış olabilir

 • Emin Iskander

  Merhaba,

  Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı? Biz muhtaç yardım ana amacı ile sertifikalı akredite kredi kredi şirketi vardır. Biz 3% faiz oranı dolar 15.000.000,00 maksimum kredi aralığı $ 5,000.00 asgari kredi sunuyoruz. Eğer ilgileniyorsanız Yani, sadece e-posta yoluyla bize ulaşın: Sgrmarketers@outlook.com

  içtenlikle

  yönetim

 • Emircan Çelik

  Abi ben ps3 e black ops 2 için uprising dlc sini aldim yukledim ama gözükmüyor bana bir çare lütfen

 • ayberk çelik

  çok öenmli bir sorum var arkadaşlar, ben şimdi gta 5 aldım ps4’e , ama psn hesabım usa olduğundan gta 5 e para yükleyemiyorum, o yüzden aynı oyunu bir de usa den sipariş ettim. şimdi o usa gta 5 gelince napmalıyım? şu an bulunan oyunu silip o cs üzerinden yeniden mi yüklemem lazım? ve gta 5 online save datam silinir mi silinmez mi? biri yanıtlarsa çok sevinirim..

 • Batuhan

  Merhaba Admin ben call of duty ghosts için Arkadaşımın ps4 ündeyken kendi hesabımı açıp “Legendary Pack Soap” aldım fakat evde ps3 ümden kendi hesabıma girdiğim zaman o dlc yi sanki hiç almamışım gibi gösteriyor lütfen bi çözüm bulun

 • Tuğberk

  Abi ben PlayStation Store’den mortal kombat aldım bana diyorki ps Vita sistemini ps3 sistemine bağlayın diyor bi çözüm bulurmusun

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   PSP için olanı aldıysan PS3’e bağlayıp oradan aktarman gerekebilir. Vita sürümünü mü aldın?

 • Eren

  Ben call of duty black ops 2 ‘de silahlar için DLC ‘ler almıştım fakat oyuna girince hiçbiri oyunda değil ne yapacağım? Nasıl kurtarabilirim ne yapmalıyım? Yardım ederseniz memnun olurum

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   İkisi ayrı oyunlar olduğu için DLC’ler ortak değil, 2 için aldıklarını Declassified’de kullanamazsın Eren.

 • Mehmet

  Ben PS Vita’mı amerika’dan alacağım. Türkiye’den aldığım bir oyun veya DLC si sorun çıkarır mı?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   DLC ve Vita’da kayıtlı PSN adresi aynı bölgedense sorun teşkil etmez.

 • fsdcd

  admin ben almanyadan ps4 veya ps3 alacağım onları türkçeye çevirebilirmiyim ve türkiyeden aldığım oyunlar olurmu

 • Sholaclark Deleivery

  .Eğer acil bir kredi veya finansal hizmet ihtiyacınız var mı? financialdepartment.online@gmail.com İletişim

 • Sholaclark Deleivery

  Eğer acil bir kredi veya finansal hizmet ihtiyacınız var mı?! financialdepartment.online@gmail.com İletişim

 • Oyuncunuz Oyuncu

  merhaba admin.benim ps4 üm var ve internetten ps plus üyeliği alıcam ama ürünün altında hesabınızın usa olduğundan emin olun diyor bu yazıyı anlamadım ps4 ü türkiyeden aldım oyunlarıda öyle üyeliği alırsam sorun çıkarmı?

 • Seryit Tuncay

  Sitede Iyi gün herkes, ben Allah’in borç Mrs Freddie Willard gönderilen hakkinda sahitlik için buradayim, Türkiye’de burada Seryit Tuncay, Instabul bir hemsire yasayan, ben, ben baslatmak için 40.000 bir kredi ihtiyaci umutsuzca oldu bir is, ben bu Tanri’ya tanitildi ondan bir kredi almistir benim bir arkadasim tarafindan borç veren gönderdi, ben ona temas ve i bir kredi ihtiyaciniz varsa, lütfen onu irtibata geçiniz, banka hesabimda 48 saat içinde benim kredi var Bu e-posta freddie_willard@hotmail.com Sen, taniklik acele ve ailenizin mutlu, hikayenizi degistirebilir ve% 2 uygun oranda bir kredi almak için yaninda olacak.

  onun e-posta freddie_willard@hotmail.com bu borç ile irtibata geçiniz gereken bir kredi ihtiyaciniz bu sitede mesru ve güvenilir borç veren, herkes

  çok tesekkür ederim
  Seryit Tuncay

 • Asilhan

  Kardes bana Amerika dan bir tanıdık yardimiyla ps4 gelecek ve gtav getirecektir bunu Türkiye de online oynayabilirmiyim? Yardımcı olursan sevinirim.

 • antivirus

  merhabalar ben daha ps 4 yeni aldım içinde destınıy oyunu hediyesi vardı fakat cd takınca güncellemeleri aldı ama oyuna girilmiyor ve cod girecek yer de gözükmüyor aceba o kodları nereye yazıyoruz yardımcı olurmusunuz

 • Okan

  Skaty merhaba. Americadan ps4 getirdim. Bu cihazin oyunlarini nereden almam gerekir ve psn plus uyeligini hangi bolge uzerinden yapmam gerekir?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Kutulu oyunlar hangi bölge ise PSN’i de o bölgeden almak daha mantıklı olacaktır, PS4’ün bölge kodu çok önemli değil. Hangi bölge daha avantajlı? Forumda bununla ilgili birçok başlık bulabilirsin.

   • Okan

    Ok abi cok tesekkur ederim arastiricam. Bir de sunu sorucam; cihazla birlikte uncharted 4 geldi. Normalde bu oyunun turkce dil secenegi var ama bu oyun abdden geldigi icin turkce olmayabilir mi?

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     Örneğin Vita’ya çıkan Killzone oyununda sadece TR’de satılan Killzone’lerde Türkçe dil var, diğer ülkelerde yok. Bu yüzden senin oyununda da olmama ihtimali var.

     • Okan

      O da sansimiza o zaman. Tekrar tesekkur ederim. İyi aksamlar

 • Scofield

  Merhaba arkadaşlar,

  Sizlere bir sorum olacak.

  Bende Bloodborne oyununun kutulu CUSA00207 bölge kodlu oyunu var.Bu ay içinde çıkmış olan CUSA03173 bölge kodlu GOTY sürümünü almayı düşünüyorum.Alma sebebim sadece DLC içindir.

  Soruma gelecek olursak,almak istediğim GOTY sürümünde eski save (kayıt) dosyasında uyumsuzluk yapar mı ?

  Yukarıdaki oyunların ikisi de 2. bölgedir.

  Teşekkürler.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Bu konuda net bir bilgim yok maalesef.

 • Atakan Şahin Karataş

  Skaty ben İngiltere hesabından oyun ve tema almak istiyorum ama bu oyun ve temayı Türkiye hesabında kullanabilir miyim aci cevap verirseniz sevinirm çünkü yarın oyunu alıcam

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Bir hesaptan alınan içerik başka hesapta çalışmaz, TR veya UK olması fark etmez. Vita’da zaten sadece tek hesap tanımlı olabilir, hangi hesap kayıtlı kalacaksa o hesaptan içerik alman lazım.

 • ayhan girgin

  selam..
  PS3 te PSN TR hesabı açtım. Multiplayer STARHAWK (EU) başladım. DLC alıp robot falan yapayım dedim. DLC kullanabilmen için US hesabı açman gerekiyo dediler. yeni US adresli mail hesabıyla yeni kullanıcı açarak onu da yaptım. US PSN CARD aldım ama PS3 makinesi sürekli ”This content is not available to you at this time. please try again later:) uyarısı verdiği için DLC leri PS3 makinasından değil mecburen normal PC den USPSN store kullanarak US kullanıcı adımla satın aldım. O noktada hiç sorun çıkmadı. makinaya baktım DLCler inmiş kurdum… kuruldu onayını da aldımmmmm ammaaa oyuna başladığımda ”ister US ister TR kullanıcı hesabından gireyim farketmiyo” satın aldığım DLC leri göremiyorum.. :) ve kullanamıyorum….
  sonuç olarak bu yararlı yazıyı okuyunca başıma ne geldiğini anladım.. sanırım bölge sorunundan dolayı çalışmıyo DLCler……
  ayrıca daha evvelden kutu içindeki kodu girerek PSN TR de STARHAWK ı yüklediğim için bölge kodu 2 olan oyun üzerine bölge kodu 1 olan oyun kurabileceksem STARHAWK bölge 1 arayayım bulayım:) yorumarınızı bekliyorum.. saygılar ve herkese iyi seneler…

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Oyun ve dlc bölgeleri aynı olursa sorun olmayacaktır :)

 • Emre Taştan

  merhaba ps plus (us) üyelik almayı düşünüyorum türkiye hesabım var playstation amerika hesabı açsam kodu çalışırmı çalışırsa her iki hesaptada ps plus üyelik aktif olur mu ? şimdiden teşekkürler

 • Umut Gülsem

  kolay gelsin arkdaşlar ben birşey danısmak istiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim .ben tr hesabına pound code alsam yukleyebilirmiyim. artık kredi kartı sıkıntısını almaktan bıktım bana bi yardımcı olun kardeşlerim

 • eray

  selam ben ps4 ü kanadadan aldım ama ps plus ı almayı unuttum şu an türkiye deyim eğer ps plus us kod kartını sipraiş etsem gittigidiyor dan uyumluluk sağlar mı ?

 • Murat m

  Merhabalar, oncelikle yazi icin tesekkurler. Anladigim; bir dlc aliyorsak orijinal, dlc ve psn ayni bolge olmali. Anlamadigim, dlc ve oyun ayni bolge, psn farkli ise tam olarak ne yapacagimiz. Ornek olarak, benim psn hesabim US, oyun ve dlc Rusyadan aldim. Oyunu oynayabiliriken dlc yi yukleyemedim. Cevap icin simdiden tsk. Lufen 6 yasinda cocuga anlatir gibi anlatir misiniz

 • Nazmi Meriç

  Ben amerikadan black op3 lu bir pack satin alicam black ops3 un icindeki map dlc si turkiye hesabinda calismazmi?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Çalışmaz.

   • Nazmi Meriç

    Sagol

   • Hüseyin Melike Basmakcı

    kardesim ne olur yardım et.benim İngiltere hesabım var usa redeem cod mu almalıyım yoksa turkiyemi teşekkür ederim

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     UK alman lazım.

     • Hüseyin Melike Basmakcı

      kardesim cok teşekkür ederim aldım 2 gün önce oldu üyelik. bu seferde bedava oyunu indirirken bile kredi kartı istiyor.ama kartımı kabul etmiyor.kartim yurt dışına açık.
      18 Nis 2016 16:55 tarihinde “Disqus” yazdı:

 • Göki

  Merhaba admin, bir arkadaşım Amerikadan Ps4 getirdi için de the last of us remastered oyunu hediye kodu vardı kendisi önceden yüklemiş ama ben eski kullanıcı adını sildikten sonra yeni bir kullanıcı adı algında bölgeyi united states yapmama rağmen kodu kabul etmiyor ve hata veriyor ne yapmam lazım. Teşekkürler

 • Doukan

  Arkadaşlar japon psn oyun var elimde endo psn den oynayacağım endo dan dlc alsam çalışır mı

 • Selma Ekmekci Gezer

  Pc4 gta5 nasıl kapatılır kapatamadım oyunu yardımcı olursanız sevinirim.