Paint Park İçin Faydalı İpuçlar

Tarih Tem 17 2012 - 2:21am - Skaty
1997

Çizimlerinizi Paylaşın Yayımlayalım!

Bu faydalı ipuçlarını kullanarak, Paint Park ile PS Vita’nızda mini şaheserler yaratmaya başlayın.

Paint Park, PlayStation Vita sisteminin sezgisel dokunmatik ekran kontrollerini kullanarak renkli taslaklar, eğlenceli karalamalar ve ayrıntılı çizimler hazırlayabileceğiniz ücretsiz bir sosyal uygulamadır.

SCEE’nin Paint Park uzmanı Jawad Ashraf’in ipuçlarıyla, çizimlerinize hayat katın.

 Sanatsal Paint Park Çizimleri

Nasıl kullanacağınızı öğrenin


Paint Park’ı ilk kez başlattığınızda, Title Screen’den Paint Alone’u seçerek tek başınıza oynayın ve tekniğinizi mükemmelleştirin. Bu modda size boş bir tuval sunulur. Dokunmatik ekranın sağ üst köşesindeki ters üçgen simgesine ya da Üçgen butonuna basarak ana menüye dönebilirsiniz.

Ana menü

Dokunmatik ekranın üst kısmından Title Screen’e geri dönebilir, değişiklikleri geri alabilir ya da yeniden yapabilir, mevcut tuvali silebilir, PS Vita’nıza önceden kaydedilmiş görüntülere erişebilir, ön ya da arka kamera ile fotoğraf çekebilir, arkadaşlarınıza meydan okuyabilir (sadece Paint With Friends modunda) ya da Paint Park galerinize erişebilirsiniz.

Farklı fırça darbeleri

Dokunmatik ekranın alt kısmında renk paleti ve kullanabileceğiniz farklı işaret kalemleri bulunur. Dört işaret kalemini kullanarak 12 temel rengi dilediğiniz şekilde birleştirebilir ve yüzlerce farklı ton yaratabilirsiniz.

Renkleri karıştırma

İlk rengi basılı tutun ve istediğiniz kombinasyonu elde edene kadar dilediğiniz sayıda ek renk seçin. Seçtiğiniz ilk rengi bırakmak istiyorsanız, son seçilen rengi basılı tutarken parmağınızı ilk renkten kaldırın. Renk paletinde birbirinin yanında olan iki rengi karıştırmak istediğinizde bu işlem işinize yarayabilir. Doğru renk kombinasyonunu elde etmek için kullandığınız yöntem ne olursa olsun, yeni renginizi dört işaret kaleminde görebilirsiniz.

Çizime başlayın

PS Vita sisteminin dokunmatik ekranında parmağınızla çizim yapmaya başlayın. Hata yaparsanız endişelenmeyin. Sol yön butonuna basarak son 10 girişi geri alabilirsiniz.

Asıl çalışma şimdi başlıyor

Eserinizin ana hatlarını tamamladığınızda, büyüteci kullanarak ince ayrıntıları eklemeye başlayın. Siz çizim yaparken dokunmatik ekranda otomatik görünen bu özellik, çiziminizi iyileştirmek ve ayrıntı eklemek için idealdir.

Her zaman kaydedin

Dokunmatik ekranın sağ alt köşesinden çiziminizi Paint Park galerisine kaydedebilirsiniz. Çiziminizi kaydettiğinizde galeriye yeni bir versiyon eklenir. Herhangi bir noktada fikrinizi değiştirirseniz, resmin önceki versiyonlarından birine geri dönüp baştan başlayabilirsiniz.

Eskileri atın

Tüm çizimlerinizi saklamak istemiyorsanız, galeri ekranının sağ alt köşesindeki Recycle Bin simgesine dokunun ve kaldırmak istediğiniz resimleri seçin.

Eserinizi kullanın

Çalışmanızı bitirip çiziminizi kaydettiğinizde, Paint Park galerisinden çizimi seçebilir ve dokunmatik ekrana dokunarak ekran menüsünü ve simgeleri gizleyebilirsiniz. PS Vita sisteminin PS butonuna ve START butonuna aynı anda bastığınızda, resim PS Vita sisteminin ana ekranındaki Photos uygulamasına kaydedilir.

Paint Park’tan çıkın ve Photos uygulamasına gidin, galeriden resminizi seçin ve (…) simgesine dokunarak seçenekler menüsünü açın. Buradan eserinizi Group Messaging (Toplu Mesajlaşma) vasıtasıyla PlayStation Network arkadaşlarınıza gönderebilir ya da PS Vita’nızın başlangıç ekranı veya ana ekranı olarak ayarlayabilirsiniz.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız mı var?

Bu sanatsal uygulama ile ilgili daha fazla yardım ve ipucu almak için, Paint Park’ın LiveArea™ ekranında kılavuz simgesine dokunun.

Paint Park’ı ücretsiz indirmek ve PS Vita’nızda yaratıcı yönünüzü sergilemek için hemen PlayStation Store’u ziyaret edin.

 

kaynak: tr.playstation.com

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da