Phantom Pain Resmi Duyurusu Gerçekleşti

Tarih Mar 28 2013 - 8:27am - Skaty
1722

Bugüne kadar Metal Gear Solid 5 hakkında kesin bilgiler paylaşılmamıştı. Kojima Productions Metal Gear Solid: Ground Zeroes’u duyurmuştu. Metal Gear Solid V: Phantom Pain adlı oyun ise Kojima Productions tarafından üstlenilmemişti, ama herkes bu oyunun kime ait olduğunu biliyordu.

Şu an Game Developers Conference 2013’te konuşan Hideo Kojima’nın açıklamalarına göre Phantom Pain ve MGS: Ground Zeroes aynı oyunun parçaları ve bu oyunun adı ise Metal Gear Solid 5: Phantom Pain.

Yani Metal Gear Solid: Ground Zeros adlı bir oyun yok. Kojima’nın diğer açıklamalarına bakacak olursak Metal Gear Solid 5: Phantom Pain’in açık dünya bir yapıya sahip, ama oyunun başındaki hastane sahnesi giriş bölümünü oluşturuyor.

Phantom Pain’de Snake yaklaşık 9 yıllık bir komanın ardından uyanıyor. Düşmanların hastaneye saldırması nedeniyle de kaçmak zorunda kalıyor. Tabi 9 yıllık komanın da etkisiyle hareket etmekte zorlanıyor. Söylenenlere göre şu an GDC’de gösterilen demo PC üzerinde çalışıyor. Buna rağmen oyunun Playstation 3 ve Xbox 360 için geliştirildiği belirtiliyor.

Metal Gear Solid 5’in GDC 2013 konferansı sırasında Hideo Kojima tarafından oynanan açılış kısmı yayınlandı.

Açılış videosu kimliği belirsiz bir karakterin Big Boss’u uyandırması ve hastaneden kaçmak için giriştikleri mücadeleyi içeriyor. Big Boss’un içler acısı hali, patlama sonrası kolu kırıldıktan sonra dahi sürünmeye çalışması gibi duygusal sahneler yanı sıra Psycho Mantis’in çocukluğu olduğunu düşündüğümüz uçan bir silüet ve alevler içindeki dev bir adam görüntüsü de oynanış videosuna damga vuruyor.

Belirtelim; demo PC üzerinde Xbox 360 kontrolleriyle oynanmış.

YouTube Preview Image

Kaynak: BölümSonuCanavarı

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • akbirkurt

    Bize de vita kullacıları olarak avucumuzu yalamak düşüyor.