Pitchford, Borderlands 2 İçin Başka Bir Yapımcıya İzin Verebilir

Tarih Tem 6 2012 - 8:27pm - Skaty
1072

Gearbox yazılımın patronu Randy Pitchford, Borderlands 2’nin PS Vita’ya hazırlanması için başka bir yapımcıya izin verebileceğini açıkladı.

Pitchford, Gearbox’un çok meşgul olduğunu, oyun geliştirmek için zamanının olmadığını ancak bulut sistemi ile PS3 ve PS Vita etkileşimini Borderlands 2’de görmenin kendisini heyecanlandırabileceğini söyledi. Ayrıca bu işin Sony’nin üstlenmesinden mutluluk duyacağını çünkü Borderlands 2’yi Vita’da görmeyi çok istediğini söylüyor (ben de para kazanacak olsam ben de sevinirdim).

Sony Borderlans 2’yi planları arasına alır mı bilinmez ama biz oyuncular açısından ne kadar çok oyun o kadar iyi diyebiliriz.

 

Aşağıda Borderlands 2′nin PlayStation 3 sürümüne ait tanıtım videosunu tanıtım yazısını bulabilirsiniz.

Pandora gezegeninin neden 2012′nin en heyecan verici PlayStation 3 maceralarına ev sahipliği yaptığını öğrenin.

Sizi yabancı silahlar yağmuruna tutan ve görevleriniz için doğru aracı seçmenizi sağlayan, kendine has bir tarza sahip shooter oyunu Borderlands 2′de sınır ruhu ile bir fütüristik mega şirket çarpışıyor. Bu sefer göreviniz Vahşi Batı’nın kuralsızlığını acımasız uzaylıların amansız tehdidiyle birleştiren vahşi ve şaşırtıcı Pandora gezegeninde hayatta kalmak.

2012′nin ilerleyen aylarında PlayStation 3′te çıkacak olan Borderlands 2′yi neden takip etmeniz gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Adı yakışıklı, kendisi değil

Hyperion Corporation’ın tek bir amacı var: sizi ve haydut arkadaşlarınızı gezegenden temizlemek. Şirketin aşağılık patronu Handsome Jack, bu amaca ulaşmak için en iyi yolun, Warrior adıyla bilinen kadim bir uzaylıyı göreve çağırmak olduğuna karar veriyor. İstediğini yapması için bu devasa canavarı ikna etmeye çalışırken, sadık adamları da dur durak bilmeden sizi ortadan kaldırmaya çalışacak.

Borderlands’deki dostlar

Pandora tundrasındaki yolculuğunuz sizi ıssız çayırlardan ve rutubetli mağaralardan geçirerek harap yerleşim alanlarına ve gelişen uzay limanlarına götürecek. Pandora’yı şeytani Hyperion Corporation’dan kurtarmak isteyen hırpani toplayıcı klan Vault Hunters’ın dört üyesinden biri olarak oynarken, hem yeni hem de tanıdık yüzlerle karşılaşacaksınız.

Her karaktere karşılık gelen bir sınıf var. Commando sınıfından olan Axton, özel silah olarak ölümcül otomatik kule kullanan çok yönlü bir karakter. Assassin olan Zero, holografik tuzaklarıyla yanıltma alanında uzman olan bir robot. Siren Maya, düşmanlarını durağanlık alanlarına hapseden Phaselock yeteneğine sahip. Salvador ise Gunzerker, yani aynı anda iki silah kullanabilen bir ağır silahçı.

Dur, bak, ateş et

Görselliği ön planda tutan Pandora dünyası, çizgi romanvari renklerini ve heyecan verici efektlerini gururla sergiliyor. Puslu güneş ışınları, elektrik mavisi gökyüzü ve kaotik hurdalıkların yanı sıra, benzersiz canavarlar sahneye çıktığında oyun gerçekten canlanıyor.

Fire Tresher, sallanan dokunaçları tek tek bitirilmesi gereken kıvranan, alevli, mutasyona uğramış bir mürekkep balığı. Öte yandan, kuyruğu zehirli bir mancınık işlevi gören Needle Stalker’ın olabildiğince çabuk yok edilmesi gerekiyor, aksi takdirde tüm ekibiniz zehirlenebilir. Bıraktıkları izlenimden etkilenip dikkatinizin dağılmasına izin vermemek gerçekten zor olacak.

Silah zenginliği

PS3′teki Borderlands’in en unutulmaz özelliklerinden biri, sunduğu silahların çeşitliliğiydi. Şimdiyse, özelleştirme seçeneklerinin daha da artmasıyla birlikte, cephaneliğiniz son derece güçlü bir hal alıyor. Örneğin, Tediore pompalı tüfekle yalnızca dört el ateş edebilirsiniz, ancak boşaldıktan sonra fırlattığınızda el bombası gibi patlar. Roket atarlar, tüfek dürbünleri veya elektrik yükü ateşleyen yarı otomatik silahlar kullanabilirsiniz. Liste neredeyse sınırsız.

Ekip tabanlı hayatta kalma

Borderlands 2′nin sayısız olanaklarını daha fazla görmenin en iyi yollarından biri, PlayStation Network üzerinden en fazla üç arkadaşınızı oyuna davet etmek. Böylece ekipmanınızı ekip arkadaşlarınızı tamamlayacak şekilde ayarlayabilir ve en büyük biyomekanik savaş makinelerine bile inanılmaz karmaşıklıkta saldırı dalgaları yöneltebilirsiniz.

Ekibinizin başa çıkamayacağı kadar büyük görünen bir kanun kaçağı grubuyla karşılaşması, bu durum için ilgi çekici bir örnek olabilir. Maya düşmanları birbirine düşürme yeteneğiyle bu sorunun üstesinden gelebilir ve diğer Vault Hunter’lar yaşanan karmaşada hedefleri indirebilir.

Borderlands 2′de beklenmesi gereken en önemli şey, tamamladığınız görevler, birleştirdiğiniz silahlar ve kurduğunuz ittifaklar gibi yaptığınız seçimlerle açılan seçenek ağaçları. Oyunun size sunduğu hayal gücünün cilvelerine ayak uydurmak zor olabilir, ancak denemesi bile eğlenceli.

 

kaynak: tr.playstation.com

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da