PlayStation Network Hizmetinde İsim Değişikliğine Gidiliyor

Tarih Şub 4 2012 - 10:15pm - Skaty
1504

Sony, 8 Şubat tarihinden itibaren PlayStation Network hizmetinde isim değişikliğine gidileceğini ve yeni isminin Sony Entertainment Network olacağını duyurdu (onaylandı). Bu isim değişikliği sadece kullanıcı hesabınızı etkileyecek.

Haberin kaynağı bir NeoGaf üyesine ve Sony’den geldiği söylenen bir maile dayanıyor. Mailde yer alan bilgilere göre, değişikliğin amacı tüm oyun, film ve müzik hizmetlerini tek bir çatı altında toplamak. Bu yenilik, PlayStation 3 ve PlayStation Vita hizmet sözleşmesinde yer alan birkaç madde değişikliği dışında sadece isim değişikliği barındırıyor. Hali hazırda var olan PlayStation Network hesapları aynen kullanılmaya devam edilebilecek.

Ayıca mailde yer alan bir diğer bilgi de, bu değişikliğin PlayStation 3 ve PlayStation Vita güncellemelerini de etkileyeceği yönünde. Yani önümüzdeki hafta yeni bir güncellemenin gelmesi söz konusu olabilir.

Sony henüz resmi bir açıklamada bulunmadı, 8 Şubatta neler olacak bekleyip görelim.

Bu arada, sanırım Sony Entertainment Network yani ”SEN”in logosu, klasik PlayStation Network ve Qriocity müzik hizmetinin birleşiminden oluşuyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da