PlayStation Plus Ekim Ayı İçerikleri Duyuruldu

Tarih Eyl 17 2013 - 2:26pm - Egin
2336

ps plus ps vita

 

Sony’nin, kullanıcı dostu ve çok avantajlı abonelik sistemi PlayStation Plus; bu ay da bomba gibi oyunlarla geliyor. Listeye baktığımızda yine PlayStation 3 tarafına biraz ağırlık verildiğini görüyoruz ancak PS Plus, Vita’nın da çok takdir gören oyunlarından birkaçını, kullanıcılarına taşımayı başarıyor. İşte tam liste:

PS Plus’tan Çıkarılacaklar

25 Eylül: Assassin’s Creed 3 (PS3)
25 Eylül: Saints Row the Third (PS3)
25 Eylül: Payday: The Heist (PS3)
25 Eylül: Urban Trial Freestyle (VITA)
25 Eylül: New Little Kings Story (VITA)

PS Plus’a Eklenecekler

25 Eylül: Far Cry 3 (PS3)
25 Eylül: Giana Sisters: Twisted Dreams (PS3)
25 Eylül: Dragons Dogma: Dark Arisen (PS3)
25 Eylül: Street Fighter X Tekken (VITA)
25 Eylül: Touch My Katamari (VITA)

 

Bu Ayın Plus Oyunlarını Tanıyalım

Far Cry 3: Geçen yıl çıkan ve açık dünya oynanışıyla, hassasiyetiyle, hikayesiyle verdiği hissiyatla yılın en iyi oyunlarından biri olarak gösterilen; Ubisoft’un FPS şaheseri Far Cry 3 bu ay Plus oyunları arasına adım atıyor. Yan görev çeşitliliği, grafik kalitesi ve tamamıyla özgür serbest dünyasıyla Far Cry 3, serinin diğer oyunlarını geçmiş ve büyük takdir görmüştü. Tatil için çılgınlık ararken, yanlışlıkla ıssız bir adaya düşen bir grup gencin, uyuşturucu kaçakçısı korsanlar tarafından esir alınışını ve bu çılgın adadan kurtulma çabalarını konu alan oyundan çok zevk alacaksınız.

Dragon’s Dogma: Dark Arisen: Dragon’s Dogma geçen yıl gelen ve oldukça büyük bir potansiyele sahip bir J-RYO’du. Fakat o sırada bastıran daha büyük ve bilindik markalar bu oyunun hakkettiği ilgiyi görmesine mani olmuştu. Bu yılsa, ilk oyunun üzerine eklenen DLC’ler ve yeni içerikle birlikte, geliştirilmiş bir versiyon olarak Dark Arisen gelmişti. Oyun çevrelerinden olumlu tepkiler alan oyun, bu ay PS Plus kullanıcılarına ücretsiz sunuluyor. Yeni bir RPG macerası arayan oyuncular, uzun süre oynayacaktır.

Giana Sisters: Twisted Dreams: Eğlenceli yapısı ve sitilize grafikleriyle bu ayın dikkat çeken Plus oyunlarından biri de Giana Sisters: Twisted Dreams. Adından tahmin edebileceğiniz üzere, hayali bir dünyada iki kız kardeşin öyküsünü, hareketli bir platformer oynanışıyla anlatan oyunu, bu ay bolca oynayabilirsiniz.

Street Fighter X Tekken: PS Vita’ya başarılı bir dövüş oyunu olarak gelmiş olan ve en iyi dövüş oyunu evrenlerinden bu ikisinin çarpışmasını ve ardından kapışmasını anlatan bu oyunu Vita’nın en iyi oyunlarından biri olarak gösterebiliriz. 55 farklı karakteri, cross-platform özellikleri, renkli grafikleri ve kült oynanışıyla bu oyun, Vita’daki Plus kullanıcılarını epey sevindirecek.

Touch My Katamari: Çıkışında Japonların çılgın ve bir o kadar da yaratıcı zekasını, Vita kullanıcılarıyla tanıştıran bu eğlenceli oyun, Vita kullanıcılarının bu ayki diğer alternatifi. Zekanızı kullanırken, eğlenebileceğiniz oyunu bu ay ücretsiz indirebileceksiniz. Hem iyi, hem kötü yorumlar alan Touch My Katamari’yi bakalım siz beğenecek misiniz?

 

YouTube Preview Image

 

 

Yazar Bilgileri

Video oyunlarına hayatının büyük kısmını adamış şahsiyet. Yazmaktan, okumaktan ve oynamaktan büyük zevk alır.

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da