PlayStation Plus Hizmeti, PS Vita Çıkış Tarihi ve Avantajları [TGS 2012]

Tarih Eyl 19 2012 - 6:19pm - Skaty
1474

Sony, Tokio Game Show sunumunda PlayStation Plus hizmetinin PS Vita’da ne zaman kullanılabilir olacağı hakkında bilgiler verdi.

Özel fırsatların ve ücretsiz içeriklerin kullanıcılara sunulduğu özel PlayStation Network hizmeti PlayStation Plus, PS Vita’da kasım ayında  kullanılabilir olacak. Şu an PS3 üzerinden alınan PlayStation Plus üyelikleri PS Vita’da da kullanılabiliyor ancak bu hizmet PS Vita’dan satın alınamadığı gibi PS Vita’ya özel kayda değer fırsatlar da henüz yoktu. Kasım ayından itibaret PS Vita’ya özel fırsatlar ve ücretsiz oyunlar PlayStation Plus kullanıcılarına sunulacak.

Hali hazırda PlayStation Plus üyeliği bulunanlar iki platform arasında da hizmetlerden faydalanabilecek (PS3-PS Vita).

PlayStation Plus avantajlarından bazıları:

  • Oyunlar: PlayStation Plus üyeleri, üyelikleri devam ettiği sürece ücretsiz PS Vita oyunlarını indirip kullanabilecekler. Ücretsiz oyunlar dönem dönem kullanıma sunulacak ve bu oyunların duyuruları ilerleyen günlerde yapılacak.
  • İndirimler: Plus üyeleri PS Vita içerikleri için özel indirim fırsatlarından yararlanabilecekler.
  • Oyun kayıtları için çevrimiçi depolama alanı: 1GB’a kadar oyun kayıt yedekleme verilerini kolayca depolayın ve diğer PlayStation 3 sistemlerinden erişin. Online Game Save Storage özelliğini destekleyen oyunlarda, oyun kayıt dosyaları PSN hesabınıza otomatik bulut yedekleme gerçekleştirir.
  • Otomatik İçerik İndirme ve Yazılım Güncelleme: PS Vita otomatik olarak oyun demoları ve güncellemeleri indirir. Ayrıca istenirse sistem yazılımı da otomatiğe ayarlanabilir. İndirmeler ve yükleme işlemleri PS Vita’yı uyku moduna aldığınızda başlar.
  • Otomatik Trophy Senkronizasyonu: Belirlenen zamanda trophy’ler otomatik olarak PSN hesabınızla senkronize edilir.

PlayStation Plus hizmeti PS Vita’da kasım ayında kullanılabilir olacak. Şu an Playstation Plus üyelikleri 1 yıllık 99 TL, 3 aylık ise 29 TL’den satışta. Yeni üyeliklerin Avrupa için %25 indirimli olması bekleniyor.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Mert Bayraktar

    Gerçi Plus indirimi olan oyunlar var Vita psn store da.Ama PS3 gibi daha aktif olursa.Bedava oyunlar full game trial lar olmaya başlarsa çok iyi olur..