PlayStation Store’de Artık PayPal Kullanılabiliyor

Tarih Eki 16 2012 - 6:57pm - Skaty
4290

PlayStation sanal mağazası yarın büyük bir tasarım değişikliğine giderken aynı zamanda ödeme sisteminde de yenilikler getirecek. Yeni ödeme sistemiyle farklı bölgelerden alışveriş yapmak kolaylaşırken, TR PSN’de görülen kredi kartı sorunları da giderilmiş olacak.

PlayStation Store hesabımıza kredi eklemek için kredi akrtı ve PSN Card’ları kullanabiliyorduk, bunlara ek olarak birde PayPal seçeneği eklenmiş durumda. Hesaba kredi eklemek için buradaki web sitesinden SEN (Sony Entertainment Network) hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor, PS3 veya Vita üzerinden henüz PayPal seçeneği aktif edilmemiş.

PayPal ödeme sistemi PSN TR ve birçok bölge için henüz aktif değil, önümüzdeki günlerde aktif olması bekleniyor. US ve UK bölge kullanıcıları bu hizmeti kullanmaya başlayabilir.

PayPal hesabınızdan PlayStation Network hesabınıza kredi eklemek için yapmanız gerekenler:

1. Buradaki adresten SEN hesabınıza giriş yapın ve Add Founds to Wallet butonuna tıklayın.

2- Açılan pencerede tekrar Add Founds to Wallet butonuna tıklayın.

3- Buradan PayPal seçeneğini seçiyoruz.

4- Açılan sayfadan hesabınıza aktarmak istediğiniz tutarı belirleyin (min: $/£5 – max: $/£94.99) ve Continue ile devam edin. PayPal’a yönlendirileceksiniz ve bilgilerinizi girdiğinizde belirttiğiniz tutardaki kredi hesabınıza eklenmiş olacak.

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • UMBUT

    BU ADD FUNDS TO WALLET seçeneği hiçbir işe yaramıyor. Ben en fazla 20 TL çekebilsin demiştim ama yanlışlıkla bir oyunu indirdim ve gayet güzel 20den fazla çekti.Yani ama ç ne anlamadım.

  • Lunathorn

    Bende paypal çıkmıyor?

  • A

    Giris yapmak istedigimde ulkende gecerli degil tarzi bisey yaziyo giris yaptirmiyo. Bende ps3 ten add funds dedim ama paypal secenegi cikmiyo