PlayStation Store’de Tasarım Değişikliği

Tarih Eki 15 2012 - 5:24pm - Skaty
1538

Son aylarda sıklığı artan, beklenmedik PSN bakım çalışmalarının sebebi belli oldu. Sony, PlayStation online mağazasında köklü bir tasarım değişikliğine gidiyor.

Yeni tasarım şimdilik sadece PlayStation 3 için duyuruldu, PS Vita’da ne zaman kullanıma açılacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Paylaşılan ekran görüntülerine baktığımızda yeni tasarımın çok daha modern ve kullanıcı isteklerini karşılar nitelikte olduğu görülebiliyor. Microsoft’un Xbox’da kullandığı alışveriş sitemiyle karşılaştıracak olursak bazı benzerlikler göze çarpabilir.

SNEE İkinci Başkanı Gordon Thornton, PSP ve PS Vita içeriklerinin aramalara dahil olduğunu ancak başlangıçta doğru sonuçlar alınamayabileceğini söylüyor, PS Vita için özel bir tasarımın ise henüz duyurulmadığını da ekliyor.

Yeni bir tasarıma geçilmesinin birçok sebebi var elbette, bunlardan biri de gün geçtikçe artan online içerikler. İçerik ve kategori sayısı arttıkça eski sistem ihtiyaçları karşılayamaz duruma gelmişti, yeni tasarımla artık daha fazla içeriğe daha kısa yollardan ulaşabileceğiz. İçeriklerle ilgili duyuru sisteminde de değişikliğe gidilmiş ve her içeriğe özel güncellemelerin yayımlanacağı alanlar açılmış.

Yeni tasarımın 17 Ekim’de Avrupa’da, 23 Ekim’de Kuzey Amerika‘da faaliyete geçmesi bekleniyor. Umarım tasarım PS Vita’ya kısa sürede uyarlanır.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Aa

  ps vitada ki psn bugüne kadar gördüklerimin en kötüsü ya kardeşim oyunun boyutu? bir trailerı? lan hadi hepsini geçtim bir resmini koyun bare ya neye benziyor bir fikir sahibi olalım bu kadar mı zor??? bir oyun alıcaz googledan görselleri araştır sonra git youtube’dan trailerı bul ve işin ilginç tarafı halada koymuyorlar oyunun fotoğraflarını :D delirmemek elde değil..

  Web browsera html 5 desteği
  Türkiye’yi asya veya avrupa grubuna dahil et.(Daha fazla oyun ve app)
  Şu psndeki oyunlara resim,oyun boyutu ve trailer olayını standart haline getir ve oyunları ratelemek dışında yorumlayabilelim.
  Popüler oyunları piyasada kendisini kanıtlamış kaliteli kişilere yaptırt.
  Oyuncularını konsol kullanıcılarını biraz dikkate al ( hiçbir firma valve değil maalesef… )

  Tüm bunları yapsa huzura ereriz yemin ediyorum ve işin komik tüm bunları sony TEK KURUŞ para harcamadan (oyun kısmı hariç) 1 günde yapabilecek olması fakat yapmamayı tercih etmesi..

  Ps vita kırılıcak diye g.. korkusundan adamlar yakında oyun çıkartmıyıcaklar konsola..