PS Plus İle Çevrim İçi Yedekleme Yapın

Tarih Şub 13 2013 - 9:37pm - Skaty
1904

ps plus çevrim içi depolama

PlayStation Plus‘un oyun fırsatları dışında farklı özellikleri de var bunlardan bir tanesi de online depolama alanı. 1GB’lik depolama alanına oyun kayıt dosyalarımızı yedekleyebiliyoruz. Bu yedekleme işlemini PC’den de yapabilmekteyiz ancak online sistem hem çok kolay hem de aynı PSN adresinizi farklı bir cihaza daha entegre ettiğinizde, verilerinize oradan da ulaşabilmeyi mümkün kılıyor.

Yedekleme işlemi için ihtiyacınız olanlar:

 • PlayStation Plus hesabı.
 • Wifi bağlantısı.

İşlem sırası ise şu şekilde:

 1. PS Vita’da içerik yöneticisi ikon İçerik Yöneticisine dokunun.
 2. depolama Çevrim İçi Depolama alanına dokunun.
 3. Karşınıza gelen ekrandan seçiminizi yapın. PS Vita –> Depolama Alanı ya da Depolama Alanı –> PS Vita.
 4. depolama alanı
 5. Kopyalamak istediğiniz kayıtlı verileri seçin ve Kopyala butonuna dokunun.
 6. 2013-02-12-211117
 7. İnternet bağlantınızın hızına göre işlem birkaç dakika sürebilir. İşlem tamamlandığında verilerinizi yedeklemiş ya da yedekli verinizi PS Vita’ya geri yüklemiş olacaksınız.

 

Otomatik Yedekleme

Seçeceğiniz kayıt dosyasının güncellendiğinde otomatik olarak yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için önce (Ayarlar) -> [Başlat] -> [PlayStation®Network] -> [Otomatik Güncelleme Ayarları] -> [Kaydedilen Verileri Çevrimiçi Depolama Alanına Yükle] seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Daha sonra da yukarıda 6 adımda bulunan kopyalama ekranında, otomatik olarak kopyalanmasını istediğiniz içeriğin yanındaki unlem işaretine dokunun ve otomatik güncellemeyi aktifleştirin. Bu seçeneğin aktif edildiği içeriklerin yanında upload ok işaretini göreceksiniz.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • hasan

  hala ps plus almam ssony naparsa yapsin

 • exe

  Vitam maalesef calindi eve giren hirsiz kardes tarafindan. oyunlarin yedegini almistim laptopa ve depolama alanina.laptop da calndigina gore :) buluttan satin aldigim baska bi vitaya cekebiliyorum savelerimi dogru anliyorm degilmi?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Aynen evet.

   • exe

    ok teşekkürler alıyorum mecburen bi tane daha, psn de bi ton oyunum var sonuçta :)

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     Forumda Vita’sı çalınan başka arkadaşların anlatıları var, oradan yola çıkarak siz de gerekeni yapabilirsiniz. Cihazın ilgili numaralarını yetkili kişilere bildirin.

     • exe

      bildirdim zaten bilgileri yettkililere bugün yarın bulurlar teşekkür ederim :). ben yedekte bulunsun diye bir tane daha psvita aldım , işlemleri sağlıyorum içerik yöneticisinden ama ”şu içerik kopyalanamadı (80101005) ” hatası alıyorum kayıt dosyası çalınan vitadan alındı diyemi düşünüyorum ama mantklı gelmedi psn hesabını bağladım sonuçta, hem kayıt dosyasınıda görüyor.sonuçta çevrimiçi yedeklemenin geri yüklenmesi olayı hüsranla sonuçlandı şimdilik.öneriniz varmı?

     • exe

      tamam çözdüm sistemde yüklü olmayan oyunun yedeğini geri çekmiyor sadece.zaten çekse saçma olurmuş düşünüldüğünde.sorun yok şimdi.özlemişim makinayı ama :). bu arada vita sahiplerine özellikle yeni evlilere tavsiyem kapınıza 3. bir güvenli kilit, kapıya alarm ,apartmanada kamera sistemi taktırmayı ihmal ettirmeyin.yoksa benim gibi aynı anda 5 konsol çaldırabilir ve hırsızları oyun delisi yapabilirsiniz :))

     • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

      :) Geçmiş olsun tekrar. Sistemde olmayan oyunun kayıt dosyasını aktarmadığını bilmiyordum, teşekkürler bilgi için.