PS Vita 1.80 Half Byte Loader Oyunu İçin Son Şans (Güncellendi)

Tarih Eyl 9 2012 - 1:51am - Skaty
1546

Güncelleme

PS Vita Half Byte Loader ile ilgili kurulm rehberleri ve uygulamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Bazı homebrew ve emulatorlerin çalıştırılabilmesini sağlayan Vita Half-Byte Loader yazılımını PS Vita’nıza yükleyebilmeniz için satın almanız gereken oyun Monster Hunter: Freedom Unite. Bu oyunun dışında aynı zamanda aşağıda resmi bulunan oyunları da satın alabilirsiniz, hepsi uyumludur. Sony bu oyunları büyük ihtimalle 10 Eylül’deki PSN bakımında kaldıracaktır. Bu yüzden satın almak için son 1 gününüz kaldı diyebiliriz. Oyunun TR PSN fiyatı: 18.99 TL.

    

  

Oyunu satın aldıktan sonra ne olacak ?

Daha önce olduğu gibi yeni VHBL dosyaları Wololo tarafından paylaşılacak. Biz de sitemizde gerekli anlatımları paylaşacağız, rehberlerden faydalanarak VHBL’i Vita’nıza yükleyeceksiniz. Bundan sonra da forumda paylaşılan uygulama ve emülatörleri yüklemeye başlayabilirsiniz.

VHBL Ne İşe Yarar ?

Bazı ev yapımı uygulamaların Vita’da çalıştırılmasını sağlar. Örneğin bookr uygulamasını yükleyerek Vita’da pdf belgelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Aynı şekilde Game Boy, Nintendo 64, Sega Megadrive, NES, Super NES … gibi birçok emülatör uygulamayı da destekler, böylece eski oyunları Vita’da çalıştırmak mümkün hale gelir.

VHBL Ne İşe Yaramaz ?

İnternetten indirmek isteyeceğiniz PSP veya Vita oyunlarını çalıştırmaz. Şu an için Vita’da kernel erişimi sağlanamadığı için bu kesinlikle mümkün değildir. Başka bir dille anlatmak gerekirse, VHBL korsan oyunun önünü açmaz ve de telif haklarını ihlal etmez.

 

Daha fazla bilgi alabileceğiniz forum başlıkları:

 VHBL’nin çalıştırığında dair video
 VHBL ile uyumlu homebrew ve emülatör listesi

Hatırlatma: VHBL, adı geçen oyunlarla test edilmiş ve çalıştığı Wololo tarafından onaylanmıştır. Ancak her türlü olasılığın test edilme şansı olmadığı için bu yazılımın sizin Vita’nızda çalışmama olasılı az da olsa bulunmaktadır. Bu yüzden oyunu satın alırken bu riski göz önünde bulundurun. En azından aksi bir durum olsa dahi, PSP’nin en çok satan oyunlarından birini satın alacağınızı unutmayın.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • KaaN

  Bu VHBL yi PS Vita’mıza uyguladıktan sonra genede online oynamaya devam edebilcek miyiz acaba?

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Evet, her şeyi normal şekilde kullanmaya devam edebiliyoruz. Ancak yeni bir versiyon çıktığında yazılımı güncellemeden online özellikler kullanılamıyor, yazılımı güncelleyince de büyük ihtimalle VHBL çalışmayacaktır.

 • Xmanx

   Monster Hunter Freedom Unite güzel oldu çogumuzda olan oyun olması baya kişinin işine yarıyacak gibi kurulum dosyları ve bilgilerini sabırsızlıkla beklemedeyim haber için sağolun.

 • Gfghgh

  peki hangisini indirelim yani hangisi güzel oynanabirlik açısından

 • Uncharted-Kazumatr

  bu gidişle tüm psp oyunları sattırılacak.her seferinde oyun değişiyor demekki açığı birçok oyuna uygulayabiliyorlar.Böyle oyunun sürekli değişmesi iyi değil.madem öyle en ucuz oyunlarda yapsınlar şunu :Dzaten almadım ilerde psp .isoları falan olursa ozamanki vhbl oyununu alırım üçbeş emülatör için falan değmez bana göre.