PS Vita 2.60 Yazılım Güncellemesi Çıktı, İşte Yenilikler.

Tarih Ağu 6 2013 - 8:45pm - Egin
2234

ps vita 2.60 güncellemesi

Bu sabah Sony, PS Vita için 2.60 sürüm adı altında, yeni bir sistem yazılımı yayınladı. Güncellenen sistem yazılımında yeni fonksiyonlarının yanısıra cihaz kullanımını kolaylaştıran yenilikler eklendi.

1- Artık kayıtlı verilerinizi çevrimiçi depolama alanını kullanarak kolaylıkla yükleyebilir ve indirebilirsiniz. Her bir uygulama
için LiveArea ekranında PlayStation Plus simgesini seçin. PS Plus abonesi kullanıcılara özel eklenen ve PS3’te daha önce kullanılan bir yenilik. Kaydedilmiş verileri otomatik yüklemeye ve çevrimiçi depolama alanına daha kolay ulaşılmasına olanak sağlıyor.

2-PS düğmesine basılı tuttuğunuzda görünen menüye bazı öğeler eklendi. Wi-Fi, Bluetooth ve Uçuş Modu özelliklerine bu kısayolla ulaşabileceksiniz.

3-[Cihazlar], [Ayarlar] menüsünün altına ve [Bluetooth Ayarları] da [Cihazlar]ın altına taşındı. Bu sekmelerden birine ulaşmak istediğinizde, artık yeni yerini kullanmanız gerekiyor.

4-Buna ek olarak, pek çok özellik kullanılabilirlik açısından iyileştirildi. Sistem stabilitesi artırıldı.

5-Tarayıcının desteklediği video formatları arttırıldı.

6-Trophy bilgi paylaşımı için yeni gizlilik ayarları eklendi.

7- PS3 üzerinden doğruca video ve müzik stream edebilme özelliği. Video ve müzikleri Vita’ya yüklemeden izleyebilme.

8- Ana menüde anti aliasing özelliği göze çarpıyor (menü ikonlarının kenarları artık tırtıklı değil).

 

YouTube Preview Image

2.60 Yazılım güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

PlayStation Network

 • Artık her oyunun LiveArea™ ekranından [PlayStation®Plus]’a erişerek kaydedilmiş verilerinizi kolayca yükleyip indirebileceksiniz.

Not: Bu özelliği kullanmak için PlayStation Plus abonesi olmanız gerekir.

Müzik / Video

 • PlayStation 3 sistemi veya bilgisayar gibi bağlı bir cihaza kaydettiğiniz içeriği PS Vita’nıza kopyalamaya gerek olmadan oynayabilirsiniz.
 • Kategoriler listesinden bağlı cihazı seçin ve ardından içeriğe dokunarak anında oynamaya başlayın.
 • Bu özelliğin kullanılabilmesi için bilgisayarınızdaki PlayStation® Content Manager Asistant en son sürüme güncellenmelidir.

Ayarlar

 • [Bluetooth® Ayarları], [Ağ] ayarlarından yeni eklenen [Cihazlar] ayarlarına taşındı.

Diğer


 • PS düğmesine basılı tuttuğunuzda görünen menüden ağ özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Görüntülenen menüde açmak veya kapatmak istediğiniz özelliğe dokunun.

2.60 sürümündeki diğer yeni veya değiştirilmiş özellikler

Giriş ekranı

 • Artık PS Vita sisteminin düğmelerini kullanarak giriş ekranını özelleştirebilirsiniz. Giriş ekranında, PS Vita sistemindeki bir düğmeye bastığınızda ekranda imleç görünür. Düzenleme moduna girmek için imleç görüntülenirken Üçgen düğmesine basın.

Oyunlar

 • PSP Oyun yazılımında menüyü ve PlayStation formatındaki yazılımı görüntüleme yöntemi değiştirildi. Bir oyun çalışırken menüyü görüntülemek için PS düğmesine basılı tutun.

Kupalar

 • Artık kupa bilgilerini hangi oyunlar için paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz.
 • [PlayStation®Network] seçeneğine dokunun ve ardından ayarlarını değiştirmek istediğiniz oyuna dokunun. Bu özelliği etkinleştirmek için [Seçenekler] > [Gizlilik Ayarları] > [Bu Oyunun Kupalarını Göster] onay kutusunu işaretleyin.

Tarayıcı

 • Artık bir Web sayfasındaki video akışlarını izlerken ekran ve altyazı ayarları gibi oynatma ayarlarını değiştirebilirsiniz. Erişmek için oynatma sırasında [Seçenekler] > [Ayarlar] seçeneğine gidin.

İçerik Yöneticisi

 • Kayıtlı verilerin otomatik yükleme ayarlarını değiştirme yöntemi değiştirildi. Kaydedilen her öğenin [Bilgiler] ekranında değiştirilen ayarları artık [İçerik Yöneticisi] > [Başlat] > [Çevrimiçi Depolama Alanı] > [Kayıtlı Verileri Otomatik Yükleme] altındaki [Kayıtlı Verileri Seç] seçeneğinden değiştirilebilir. Bu özelliği kullanabilmek için PlayStation Plus aboneliği gerekir.

Ayarlar

 • [Kupaları Göster], [PlayStation®Network] > [Gizlilik Ayarları] altına eklendi. Artık kazandığınız kupalar hakkındaki bilgileri kimin görebileceğini ayarlayabilirsiniz.

Yazar Bilgileri

Video oyunlarına hayatının büyük kısmını adamış şahsiyet. Yazmaktan, okumaktan ve oynamaktan büyük zevk alır.

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

 • the end

  hangi video formatlari eklenmis bilen varmi

 • efe

  sony nin sacmaliklari bitmiyor bluetooth diyor bi muzik yollayaniyoz

  • david

   Bluetooth sırf bunun için değil ki,Ne sandın cihazı multimedya mı oyun konsol umu bu,Bluetooth sadece bt li kulaklılar için kullanılıyor şuanlık vitalar arası transfer oluyor mu bilmiyorum varmıdır yokmudur.

 • omer

  Arkadaşlar vitayı güncelledikten sonra ”content manager ı da güncellemeniz gerekiyor” diye bi uyarı çıkıyor ama bir türlü güncellenmiyor servera bağlanmıyor yani
  Elinde content managerın güncel versiyonu olan var mı??Bu arada sony nin sitesinden de indiremiyorum!!

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Evet Sony maalesef bu sorunu tüm uyarılarımıza rağmen hala düzeltmedi. Bu yüzden yazılımın güncel sürümlerini sitemizde paylaşıyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan güncel sürümleri indirebilirsiniz.

   http://www.psvitaturkiye.com/forum/bilgisayar-araclari/ps-vita-icerik-yoneticisi/

   • david

    Arkadaşlar bu durum banada geldi,Çözümü ise çok basit; DNS ayarlarınızı sıfırlamanız yeterli yani DNS ayarlarınızı silip deneyin yoksa DNS ayarlı olup da CMA nın sitesine giremez malesef