“PS Vita Bu Oyun İçin Yeterince Güçlü Değil”

Tarih Ağu 21 2012 - 3:50am - Skaty
1492

Metal Gear Solid: Revengeance geliştirme ekibinin başkanı Yuji Korekado, bir alman oyun sitesine verdiği röportajında Rising’in PS Vita’ya çıkmayacağını açıkladı ve sebep olarak da Vita’nın donanım özelliklerinin bu oyun için yeterli olmayışını gösterdi.

Soru: Hideo Kojima oyunu farklı platformlara transfer etme konusunda çokça hevesli gözüküyor. PS Vita için bir MGS: Rising sürümü görecek miyiz ?”

Cevap: Korekado: “Elbette bunu biz de görmek isteriz ancak zaten MGS: Rising ev konsollarının limitlerini zorluyor ve basitçe ifade etmek gerekirse; maalesef PS Vita bu oyunu kaldırabilecek güce sahip değil”.

 

Oyunun xBox 360 ve PS3 için şubat 2013’de çıkması bekleniyor. Oyun hakkında daha fazla bilgi ve ekran görüntüleri eylül ayında yapılacak olan Tokyo Oyun Fuarında gösterilecek.

Korekado bu açıklamasını, donanıma göre oyun yerine, oyuna göre donanım mantığı yürüterek yapmış olsa gerek. Çünkü zaten kimse bir PS3 oyununun PS Vita’da doğrudan çalıştırılabileceğini iddia etmemişti.  Bu türde oyunlar bir el konsolu için yeniden programlanarak hazırlanır ve donanım özelliklerine göre en iyi performans elde edilmeye çalışılır. Eğer Korekado’nun mantığıyla düşünecek olursak port oyun kavramının hiç doğmamış olması gerekirdi. Eğer EA Most Wanted ile dediğini gerçekleştirebilirse şu söz tam karşılığını bulmuş olacak: “Vita’nın bir eksiği yok, peki ya sizin ?”

Demek istediğim: kaliteli stüdyolar ve kaliteli mühendisler Vita’nın donanımını kullanarak 2006’nın teknolojisi ev konsolları ile yarışabilecek oyunlar yapılabildiğini ispatlamış olacaklar. Böylelikle yetersiz donanım değil, yetersiz stüdyo kavramı netlik kazanmış olacak.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Korkuadam

    Hadi oradan.Biraz optimize etseler low’da MW bile kaldirir bu konsol.Ugrasmak istemiyorlar veya gelecek gormuyorlar konsolda.

  • Werjwerjnh

    japon tabii para kazanmak için ps3e yapıyor ama vita’ya ne uğraşacak