PS Vita Facebook Uygulaması

Tarih Şub 22 2012 - 12:46pm - Skaty
1980

PlayStation Vita için Facebook uygulaması bugün kullanıma sunuldu. Ücretsiz olarak PSN’den indirebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün gelen 1.61 güncellemesi ile Vita’nın işletim sistemi Facebook hazırlığını tamamlamıştı. Ayarlar kısmından kullanıcı bilgilerinizi girdiğinizde, oyunlarla ilgili bilgilerinizi (örn. trophy) doğrudan profilinizde paylaşabiliyorsunuz. Uygulamayı indirdiğinizde tekrar kullanıcı bilgilerinizi girmenize gerek kalmıyor, sadece Live Area ekranından start demeniz yeterli oluyor.

Live Area ekranında ayrıca mesajlar ve fotoğraflara kısayol bulunyor, ancak bu kısayollar şimdilik görevini yerine getirmiyor, ilk güncelleme ile düzeltilecektir.

 

Haber kaynağı; isim ve profiller solda, haber içeriği ortada ve çeşirtli linkle sağda olacak şekilde organize edilmiş. Sayfayı aşağı kaydırmak için arka dokunmatik paneli kullanabiliyoruz, müthiş bir yenilik sayılmaz tabii ki ama donanımın oyunlar dışında kullanıldığını görmek güzel.

Fotoğraflar bölümü tam olarak isteneni veremiyor. Ön izlemelerin yüklenme süreleri çok başarılı sayılmaz ve fotoğrafları tam ekran olarak görüntüleyemiyoruz. Bu bölümde hoşunuza gidecek şey, bir albüm açtığınızda arka dokunmatik panel ile fotoğrafların ön-izlemesini kontrol edebiliyoruz. Vita’nızdan, var olan Facebook albümlerinize fotoğraf yükleyebiliyorsunuz ancak yeni bir albüm oluşturmak şimdilik mümkün değil.

Mesajlar ve arkadaş listesi hakkında söylenebilecek çok bir şey yok, ikisi de bekleneni yerine getiriyor.

Sol üst kısımda bulunan Facebook logosuna dokunarak, arkadaş listesi, fotoğraflar ve mesajlar fonksiyonlarını gizleyebiliyorsunuz.

Multitasking konusunda da bir iyileştirmeye gidilmesi gerekiyor, çünkü sistem, oyundan tamamen çıkmadan Facebook uygulamasını kullanmanıza izin vermiyor. Uygulamanın en kötü yanı bu olsa gerek. Yine de bu eksiklikler küçük güncellemelerle giderilebilecek şeyler.

[nggallery id=5]

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da