Hack Açığı 1.6 Versiyonunda da Çalışıyor !

Tarih Şub 9 2012 - 3:38am - Skaty
1590

PlayStation Vita için 8 Şubat tarihinde 1.6 sistem güncellemesi yayınlandı.  Bu güncelleme ile harita uygulaması ve video kayıt gibi önemli özellikler eklendi ve sistem yazılımı 1.52’den 1.6’ya yükseltildi.

Bu büyük güncelleme ile birlikte, Vita’da var olan PSP emülatörü açığının Sony tarafından kapatılmış olabileceği gündemdeydi. Ancak açığı bulan geliştirici teck4, açığın 1.6 versiyonunda da var olduğunu ve aynı şekilde çalıştırılabildiğini twitter hesabından duyurdu.  Eğer versiyonunuzu 1.6’a yükseltmeyi düşünüyorsanız, bir sakıncası yok güncelleme yapabilirsiniz.

Vita’nın PSP emülatöründe bulunan bu açık sayesinde VHBL yüklenebilmiş ve önemli homebrew uygulamalar çalıştırılabilmişti. Vita’da çalıştırılan ilk emülatör oyunu, aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi Sonic & Knuckles olmuştu.

Sony‘nin bu açığı neden kapatmadığı merak ediliyor. Belki onların da işine geliyordur veya şu an uğraşmakta oldukları başka sorunlar vardır kim bilir.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Hezarfenburak

    Bu emülatör ile PS one oyunları mı oynayabiliyoruz? Oynayabiliyorsak internetten indirip oynayabilir miyiz acaba?

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

      Şuan için oynayamıyoruz. Bu açık sayesinde Sega Mega Drive gibi emülatörler çalıştırıldı ancak PSP oyunları henüz çalıştırılmadı. Henüz paylaşılan bir dosya da yok zaten. İlerleyen zamanlarda PSP oyunlarını oynayabileceğiz büyük ihtimalle ama ne zaman olacağını şimdiden kestirmek zor.