PS Vita Oyunları Dijital Markette Ne Kadar Daha Ucuz Olacak ?

Tarih Şub 1 2012 - 6:25pm - Skaty
3030

PlayStation Network üzerinen satılan dijital oyunların daha ucuz olacağı uzun süredir bilinen bir gerçek. Ancak bu ucuzluğun kutulu oyunlara göre ne oranda olacağı bildirilmemişti.

Amerika’daki BestBuy mağazalarında indirim oranı %10 oranında uygulanmış. Yani BestBuy mağazalarından alınan bir kod ile PSN’den indirilecek oyunlar %10 daha ucuz olacak. Bu indirim oranı gerçek rakamları yansıtmayabilir. Çünkü satış yine bir mağaza aracılığıyla yapılıyor.

Oyunların dijital olarak satılacağı ilk kez duyurulduğunda, nakliye, paketleme, satıcı karı vb. etkenlerinin olmaması maliyeti  düşüreceği ve böylece oyunların çok daha ucuza satılabileceği şeklinde reklamı yapılmıştı. Eğer indirim oranı %10 olarak kalırsa, oyunu dijital olarak almanın hiçbir mantığı kalmayacak.

Japonya PSN’de bu indirim hali hazırda uygulanıyor. Asıl merak edilen konu Avrupa ve Amerika PlayStation Store mağazalarında uygulanacak olan indirim.

İşte paylaşılan BestBuy dijital satışlarının listelendiği pankart. NeoGaf forumarından GQman2121 paylaştı.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • Eggejdjdjd

    selam ben japonyada  yasiyorum..infirim   %10    seviyesinde indirim ,,ve  japonyada  hic  mantikli  degilbu sekilde  oyun almak..cunku  alina oyunlar  bookofflarda  geri  satilabiliyor  ve  takasa  sokulabiliyor…   oyun  yeniyse  fazla  bir  zarra  etmiyorsunuz,ancak  eskiyse     yari  fiyatina  dusuyor….  cok  eskiyse   olu  fiyati…

    ama  digijital  ortamda  bu skeild e bir sansiniz  yok….o yuzden      oyun    satin alip  indirmek   ne  japonyada  nede avrupada  mantikli degil  ve  hic  karli degil..