PS Vita XL Söylentileri Hakkında

Tarih Ağu 19 2013 - 4:09pm - Skaty
1478

yoshida.vitasurf

Dün yayılmaya başlayan yeni PS Vita modeli söylentileri hakkında yeni gelişmeler var. Bu gelişmeler söylentilerin asılsız olduğu ispatlar nitelikte.

Tokyo Keizai Adında Bir Gazete Yok!

Hatırlayalım, söylentiler ilk olarak Magic Box adlı sitede can bulmuştu ve tüm kaynaklar Tokyo Keizai adında bir gazeteye işaret ediyordu. Ancak küçük bir araştırma ile böyle bir gazetenin mevcut olmadığı öğrenilebiliyor. Tokyo Keizai adında Japonya’da özel bir üniversite ve Shukan Toyo Keizai adında da haftalık bir magazin dergisi bulunuyor ancak isim benzerliği taşıyan kaynaklarda da söylentileri destekler nitelikte bir haber mevcut değil. Kaynağın asılsız oluşu söylentileri başlı başına çürütüyor.

Sony Yeni Bir Model İçin Hazır Mı ?

Diğer yandan PS Vita’nın en büyük eleştiri konusu yüksek fiyatıyken daha yüksek fiyatta bir modeli piyasaya sürmek Sony açısından ne derece mantıklı olur ? 6.3″ bir ekran ve daha yüksek bir ram şu anki Vita’dan daha yüksek fiyata satılacaktır, bu da zaten satışları düşük seyreden bir ürünü iyice çıkmaza sokmak demek.

Yeni Bir Vita Modeli Ne Zaman Gelir ?

Her şeyden önce şu anki modelde bir fiyat indirimi olmadan yeni bir model beklemek mantıksız. Fiyat indirimi gerçekteştikten ve satış doygunluğuna eriştikten sonra yeni Vita modelinin piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz, bu da en erken 2014’ün sonlarında olabilecek bir şey. PSP’de ise yeni model 3 yıl sonra gelmişti.

Hazırlanmakta Olan Bir Model Var Mı ?

Bu mümkün, hatırlarsanız tam 1 yıl önce Yoshida “mühendislerimiz maliyet azaltma üzerinde çalışıyor”  demişti. Yani aslında söylentilerin mantıklı olabilmesi için donanım ve maaliyet yükselten cinsten değil tam tersi daha ucuz Vita modelleri uzerine olması gerekiyor. Söylenti yaymayı düşünenlere duyurulur.

Bir söylentinin daha sonuna geldik, bir sonrakinde görüşmek üzere :)

 

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • spawner

    Başından beni buna inananın aklına saçayım…

  • AliVeli4950

    PS4 çıkınca görücez yeni ps vita modelini fazla değil 3-4 aya yeni model vita gelecektir.