PS Vita’da Dust 514, Uygulama Şeklinde Olacak

Tarih Mar 5 2012 - 3:00am - Skaty
1422

EuroGamer‘in haberine göre, Dust 514, Vita’da PS3’de olduğu şekliyle olmayacak, biz bir oyun beklerken “yardımcı uygulama” alacağız.

Oyunun yapımcı yönetmeni Brandon Laurino, verdiği röportajda “Vita’da yardımcı uygulamamız olacak” şeklinde açıklamada bulundu ve devam etti.

En temel olarak, marketten alışveriş yapabilir, karakterinizi ve araçlarınızı özelleştirebilir, arkadaşlarınız ve takım üyeleriyle stratejiler kurabilirsiniz. Bu türde yardımcı faaliyetler yapılmaya hazır olacak.

Ayrıca fanlar için de ilgi çekici tekliflerimiz olacak. Farklı oynanış fırsatları ve bu türden şeyler. Şu an için daha fazlasını açıklayamıyoruz.

 

Laurino’nun açıklamalarına baktığımızda, Dust 514’ün PS Vita için ayrı bir yapım veya port olarak hazırlanmayacağını anlıyoruz. Vita ile PS3 etkileşimini sağlayacak bir uygulama niteliğinde olacak. Röportajın devamında, uygulamanın neler yapabileceğine dair geliştirme çalışmalarının olacağını öğreniyoruz.

PS3 ile Vita etkileşimi hakkında olanakları değerlendiriyoruz ki bunlardan çok sayıda var. Gelişmelerden sizi bilgilendireceğiz.

 

Sonuç olarak Vita Dust 514 ile etrafta dolanıp etrafa ateş açamayacağız. Oyun PS3 için 2012 yılında satışa sunulacak. Vita için “yardımcı uygulama” aynı zamanda mı kullanıma sunulacak henüz netleşmedi.

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

 • Hezarfenburak

  Ücretsiz verileceği açıklanmış.

  • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

   Evet, PS3 için ücretsiz olacak. Ben sadece Vita kısmına değindim :)

   • Hezarfenburak

    Tüh ben Vita için de ücretsiz sandım bir an =)

    • http://www.psvitaturkiye.com/ Skaty

     Büyük ihtimalle o da ücretsiz olacak ama bu bir şeyi değiştirmez çünkü Vita ile oyunu oynayamayacağız. Sadece PS3’de oyunu oynarken Vita’daki Dust uygulaması ile bazı ek şeyler yapabileceğiz. En başlangıç için böyle olacakmış, zamanla geliştirip nereye kadar gidilir bilmiyorum. Keşke oyunun kendisi de Vita’da olsaydı.