PS Vita’da PS3 Oyunları Oynanabilir, İşin Sırrı Bulutta!

Tarih Eyl 22 2013 - 9:44am - Skaty
1950

ps vita ps3 Gaikai

Tokyo Game Show 2013’te Sony ilginç bir açıklama yaptı. SCEJ başkan yardımcısı Hiroshi Ueda’nın açıklamalarına göre Playstation 3 oyunlarını PS Vita ve Playstation Vita TV’de oynama şansımız bulunuyor. Ueda, bulut (cloud) teknolojisi sayesinde oyuncuların PS Vita ve PS Vita TV’de de rahat bir şekilde PS3 oyunlarını oynayabileceğini söyledi. Açıklamalar şu şekilde:

“Bu (bulut teknolojisi) gerçekten güzel bir servis. Ben aslında bir prototipi gördüm ve PS3 oyunlarını PS Vita’nızda rahatça, hiç bir sorunla karşılaşmadan oynayabileceğinizi söyleyebilirim. Bu gerçekten harika. Konsolun (PS Vita) teknik özelliklerinden çok etkilendim”
Playstation Vita TV’de oyunları Playstation 3’ün Dualshock 3 adlı kontrolcüsü ile oynadığımızı da belirtelim. O nedenle oyunların kontrol yapısını PS Vita TV’ye de uyarlamaya gerek kalmayacak. Bulut teknolojisi sayesinde hızlı bir internet bağlantısıyla PS3 oyunlarını bu cihazda oynayabileceğiz.
Sony’nin Gaikai adlı bulut teknolojisi sağlayan Amerikan kökenli şirketi sayesinde ilk olarak Japonya ve Kuzey Amerika’da bu servisin kullanıma sunulması planlanıyor. Avrupa’da ülkeler arasında internet hatlarının farklı olması sebebiyle bu servis daha sonra kullanıma sunulacak.

 

Kaynak: BSC via 4Gamer
Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • berk

    Nasıl şimdi ben anlamadım ya, PS3 konsolumuzun olması gerekiyorsa şirkete acil küfür etmem gerekiyor; böyle …. bir teknoloji için :D