PS Vita’nın En Özgün Oyunu: Tearaway

Tarih Tem 24 2013 - 4:31pm - Skaty
1190

tearaway psvita

LittleBigPlanet yaratıcılarının yeni gözdesi Tearaway için detaylar gelmeye devam ediyor. Media Molecule’den James Spafford oyun hakkında yeni bilgiler verdi.

Gizemli Mesaj 

Spafford, röportajına “mektuptaki sırlar hakkında konuşmaya yetkim yok” diyerek başlıyor ve oyun hakkındaki merakımızı bir o kadar daha arttırıyor. Oyunun hikayesi gizli bir mesajı iletmekle sorumlu Iota ve Atoi karakterlerinin etrafında dönüyor. Aslında mesajı ileten ve mesajın kendisi aynı şeyler. Iota ve Atoi, mesajı zarf şeklinde olan kafalarında taşıyor ve bu da bizi karakterin yol macerasına ortak ediyor. Ayrıca mesajın içeriği oynayış biçimimize ve oyuncu sayısına göre değişiklik gösterecek, bu da farklı senaryoların yaşanabileceği anlamına geliyor.

Oyunun yapısı açık dünyaya yakın ancak tam olarak da açık dünya değil. Spafford bunu level içinde level açmak olarak tanımlamaya çalışıyor, yani oyundaki bulmacaları çözdükçe alanımız daha da genişliyor ve daha fazla bulmacayla karşılaşıyoruz.

ps vita tearaway

Dünya’lar Birleşiyor

Iota ve Atoi’nin macerası sizin Dünya’nızla birleşiyor. Tanıtım videolarından hatırlayacağınız gibi oyuna farklı şekillerde dahil olabiliyoruz. Örneğin arka dokunmatik paneli kullanarak parmaklarımızı, miktofonu üfleyerek nefesimizi, cihazı sallayarak yer çekim gücünü oyuna dahil edebiliyoruz. Ancak oyunda bundan fazlası var, bizim Tearaway dünyasına dahil olabildiğimiz gibi Tearaway de bizim dünyamıza dahil olabiliyor. Oyunda yaratılan kağıttan maceralar çıktı alınabilecek böylece Tearaway dünyası gerçek hayatlarımıza dahil olacak.

Iota ve Atoi PS Vita’nın en sevilen karakterleri olabilir. Spafford, bu oyundaki karakterler ve oyuncu arasındaki bağın çok daha güçlü olacağını ve maceranın iki arkadaş (biz ve karakterler) arasında geçeceğini söylüyor.

Ne diyelim, PS Vita’nın en özgün oyununu merakla bekliyoruz. Yeni detaylar ve oynanış videoları E3‘de!

YouTube Preview Image

link Tearaway Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey!

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da

  • http://www.facebook.com/Kerim.Nuri Nuri Kestane

    off süper yaaa