PS Vita’nın PSN Kayıt Limiti PS Vita TV İle Değişebilir

Tarih Eyl 22 2013 - 8:33am - Skaty
1336

Bildiğiniz gibi PSN hesapları an itibariyle sadece 2 adet PS Vita’da etkinleştirilebiliyor, bir diğer cihaz etkinleştirme yapabilmek için bir tanesinin deactive edilmesi gerekmekte. Ancak bu günlerde gerçekleşen TGS (Tokyo Game Show)’da yapılan duyurular bu sınırlandırmanın değişebileceğine işaret.

Sony’nin yeni bir PS Vita modeli (PCH-2000) ve yeni bir micro konsol duyurması üzerine anyı işletim sistemini kullanan 3 farklı cihaz olmuş oldu. Görünüşe göre bu yeni cihazların aynı PSN ile sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için Sony’nin bir takım değişiklikler yapması gerekecek. Japon kullanıcılar da bu durumdan şikayet etmiş olacak ki Sony’den Hiroshi Ueda oyuncuların kaygılarını gidermek adına bir açıklamada bulundu.

Ueda, bu sınırlandırmanın bir sorun teşkil edebileceğini bildiklerini ve bununla ilgili bir çalışma yapacaklarını belirtiyor ve “hali hazırda 2 Vita’nız varsa Vita TV’yi kaydetmek için bir tanesini deactive etmeniz gerekiyor, bu durumun yaratabileceği sıkıntının farkındayız ve üzerinde çalışıyoruz” diyor.

Bir PSN Hesabı İki PS Vita’da  Aynı Anda Kullanılırsa Ne Olur ?

İki Vita’nın aynı PSN hesabıyla ilişkilendirilmesi durumunda bu iki cihaz aynı anda online oyun oynayamıyor. Bunun dışında her şey aynı şekilde kullanılabiliyor. Bu sınırlandırmanın genişletilmesiyle birlikte büyük ihtimalle 2 Vita ve 1 PS Vita TV etkinleştirebileceğiz, yine de Sony’nin 2’den fazla Vita’ya izin verme ihtimali de var.

 

Yazar Bilgileri

Viva la Vita !

Beni Facebook'da Bul
Facebook'da

Beni Twitter'dan Takip Et!
Takip Et @https://twitter.com/PSVitaTurkiye Twitter'da
Beni Google+'da Ekle
Google+'da